Na velkém můstku si zazávodí tři čeští skokani, Hlava kvalifikací neprošel

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 2. 2018 14:28
Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek se kvalifikovali do sobotního závodu na velkém můstku. Naopak Lukáš Hlava, který nahradil v nominaci Vojtěch Štursu, neuspěl. Nejlepší skok v kvalifikaci předvedl Nor Robert Johansson.
Čestmír Kožíšek předvedl v kvalifikaci skok dlouhý 132,5 metru.
Čestmír Kožíšek předvedl v kvalifikaci skok dlouhý 132,5 metru. | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Trio českých skokanů na lyžích se na olympijských hrách v Pchjongčchangu představí v sobotním závodu na velkém můstku. Kvalifikaci dnes zvládli Čestmír Kožíšek, Roman Koudelka a Viktor Polášek, mezi padesátku postupujících se těsně nevešel Lukáš Hlava.

Kvalifikační kolo se z Čechů nejlépe vydařilo Kožíškovi, kterému velký můstek sedí víc než střední, na němž v Koreji do závodu nepostoupil. Skočil 132,5 metru a obsadil 23. místo. Koudelka, jenž ve zkušebním kole doletěl 138,5 metru, zaznamenal 116,5 metru a postoupil z 41. příčky. Polášek byl pětačtyřicátý (110,5), Hlava skončil s výkonem 106,5 metru druhý pod čarou na 52. místě.

Nejdelší pokus kvalifikace předvedl Japonec Rjoju Kobajaši, který přistál na 143,5 metru a byl třetí. První dvě místa obsadili Norové Robert Johansson (135) a Johann Andre Forfang (137). Němec Andreas Wellinger, olympijský vítěz ze středního můstku, skončil 135 metrů a byl čtvrtý. Obhájce zlata ze Soči Kamil Stoch byl se skokem 131,5 metru sedmý.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Slovensko prověřuje tři nové případy podezření na koronavirus

Slovensko prověřuje další tři případy podezření na výskyt koronaviru, podle premiéra Petera Pellegriniho se ale potvrzení viru u zmíněných pacientů nepředpokládá. Pellegrini to v pondělí řekl novinářům po zasedání krizového štábu kvůli šíření koronaviru ve světě. Slovenské úřady chystají cvičení s cílem prověřit připravenost záchranných složek na zvládnutí nákazy.

"Pravděpodobně ani při jiných třech případech z minulého týdne, u nichž bylo podezření na onemocnění koronavirem, toto onemocnění potvrzeno nebude," řekl Pellegrini, který po prosincové demisi ministryně zdravotnictví vede i toto ministerstvo. Slovenské úřady u jiného pacienta už o víkendu vyloučily nákazu novým typem koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy