NASCAR

NASCAR

Americká automobilová série, která se převážně jezdí po oválech. Od roku 1949 se jezdí jako hlavní seriál Sprint Cup. Rekordmany jsou se sedmi tituly Richard Petty a Dale Earnhardt. Hned za nimi je šampion z roku 2013 Jimmie Johnson. Ten také jako jediný jezdec historie vyhrál pětkrát po sobě (2006 - 2010). Značkám kraluje Chevrolet, jehož vozy řídilo celkem 33 šampionů.

Sedminásobný šampion NASCAR Johnson se nakazil koronavirem

Sedminásobný šampion americké automobilové série NASCAR Jimmie Johnson měl pozitivní test na koronavirus a zmešká minimálně nedělní závod na 400 mil v Indianapolis. Čtyřiačtyřicetiletý rekordman v počtu titulů je prvním nakaženým jezdcem v seriálu. V závodu Brickyard 400, který v minulosti čtyřikrát vyhrál, Johnsona v týmu Hendrick Motorsports nahradí Justin Allgaier.

Johnson neměl žádné příznaky nemoci covid-19. Testu se podrobil poté, co se nákaza potvrdila u jeho manželky, která zprvu myslela, že jde o alergii.

"Mou hlavní prioritou je zdraví a bezpečí mých blízkých a kolegů v týmu. Pohárový závod jsem ještě nikdy nevynechal, ale dovedu si představit, že to bude těžké se místo závodění jenom dívat. I když je to velké zklamání, vrátím se připravený zase vyhrávat a bojovat o play off," uvedl Johnson v prohlášení. Před návratem musí absolvovat dva testy na koronavirus s negativním výsledkem v rozmezí 24 hodin.

Zdroj: ČTK
Pokračovat