U nejpomalejších aut v F1 končí monopol, za mořem řídil zaváděcí vůz i Cruise

U nejpomalejších aut v F1 končí monopol, za mořem řídil zaváděcí vůz i Cruise
Koncern Daimler se této role nevzdal jen tak z dobročinnosti. Je to propočítaný marketinkový tah poté, co se společnost navýšila svůj podíl v "matce" Aston Martinu na 20 procent.
Mercedesy v roli safety car a zdravotnického medical car budou mít letos místo tradiční stříbrné barvy rudý nátěr.
Mercedes-AMG GT R tak bude lépe vidět. Hlavně to platí o nočních závodech, které v kalendáři F1 rostou jako houby po dešti.
Pro lékaře připravil Aston Martin vylepšené luxusní SUV Aston Martin DBX.
Foto: Aston Martin Cognizant Formula One Team
Radek Vičík Radek Vičík
20. 3. 2021 13:11
V krizových okamžicích Velkých cen formule 1 vyjíždějí na trať zaváděcí vozidla. K čemu vlastně slouží a jaká je jejich historie?
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy