Šílenec mlátil rivala přes okýnko. Závodí s námi blbci se starou rachotinou, řekl pak

Sport Sport
25. 9. 2022 16:44
Drsnou dohru měl souboj dvou jezdců jednoho ze závodů vozů NASCAR. Nepříčetný Andrew Grady totiž přes okýnko zběsile mlátil Daveyho Callihana, který stále seděl za volantem svého vozu.
Bitka v sérii NASCAR | Video: Youtube.com

Gradyho vytočila situaci na trati při rozjížďce sobotního závodu na okruhu Martinsville v americkém státe Virginia. Když pak oba jezdci dojeli k boxům, vyskočil Grady z auta, vrhl se k rivalovi a začal ho přes okýnko (vozy NASCAR v nich nemají sklo) mlátit pěstmi. Pak mu prokopl dveře, načež se opět vrátil k boxování, než ho přítomní doslova odnesli z Callihanova dosahu.

Grady vyčítal konkurentovi předchozí incident na trati. "Bylo to už na konci dne, byli jsme vážně dobří, auto bylo opravdu rychlé. Ale člověče… Jsou tady tihle blbci, co sem přijedou, závodí s námi a nemají nic lepšího na práci než jezdit se starou rachotinou, co je horší než sekačka na trávu," soptil Grady.

Vytočilo ho prý, že mu Callihan ještě navíc ukázal vztyčený prostředníček. "Chtěl jsem s ním mluvit a on mě odpálkoval. Tak jsem začal dělat Mikea Tysona," připomněl Grady slavného boxera.

Jeho výbuch však podle něj není třeba nijak zvlášť rozmazávat. "Tohle je sport velkejch kluků. Když někoho zničíš, musíš nést následky jako chlap a snést, že ti to nějak vrátí," prohlásil bijec v motosportu.

Callihan tvrdil, že na dráze se jednalo o normální souboj. "Šlo o postupové místo. Z mého pohledu jsem tam byl dřív, i když to bylo těsné. Nemůžeš dát nikomu ani cenťák zadarmo, o postup bojuje 95 aut," vysvětloval.

"Byl to prostě tvrdý souboj. Omlouvám se Gradymu, ale bojujeme jako o život a udělal jsem to, co jsem musel," hájil se napadený pilot.

Odmítl však, že by počastoval soupeře vulgárním gestem. "Prostě přišel a začal mě bít pěstmi, když jsem seděl v autě. Chápu, že byl frustrovaný, ale opakuju: šlo o postup a bojovali jsme jako o život," doplnil Callahan.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy