VIDEA Festival pádů v Mugellu: K zemi šel i "Doktor" Rossi

Valentino Rossi neměl na domácí trať důvod k úsměvu, Po kolizi s Alvarem Bautistou pro něj závod MotoGP skončil téměř okamžitě po startu. Podívejte se na jejich srážku i další dramatické momenty z Mugella.
Pro Valentina Rossiho skončil domácí závod MotoGP v Mugellu po kolizi s Alvarem Bautistou téměř okamžitě po startu.
Takto vypadala kolize Itala na Yamaze a španělského závodníka v sedle Hondy z tribuny, pod kterou si oba borci ustlali.
V boxech se nejdřív oba jezdci navzájem obviňovali z toho, kdo za kolizi může. Když opadly emoce, Rossi uznal, že to byla "závodní incident". Tedy havárie, které se prostě v boji rameno na rameno stávají.
Nejvíce si v Mugellu "zapadal"  Marc Marquez. Španělský jezdec měl nejtěžší pád v druhém tréninku (na videu), ale s výjimkou kvalifikace šel k zemi pokaždé...
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
3. 6. 2013 16:52
Podívejte se na nejefektnější pády z nedělní Velké ceny Itálie silničních motocyklů, při niž to "položili" domácí miláček Valentino Rossi i španělská naděje Marc Marquez.

Mugello - Podívejte se na nejefektnější pády z nedělní Velké ceny Itálie silničních motocyklů, při niž to "položili" domácí miláček Valentino Rossi i španělská naděje Marc Marquez.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy