FOTO Doktor, Profesor, Česílko. Poznáte rychlé muže?

Přezdívka "Doktor" je skoro tak známá jako jméno Valentino Rossi samotné. Italský závodník si ho prý vybral proto, že dobře zní a v jeho vlasti jsou lékaři nejváženějším povoláním.
"Profesor" - Alain Prost (pilot F1). Čtyřnásobný mistr světa vždycky vynikal svým precizním jízdním stylem. Ale v souboj s jinou legendou, Ayrtonem Sennou, často dokázal ztratit hlavu a jezdit jako divoký mladíček.
"Ledový muž" - Kimi Räikkönen (pilot formule 1). Svérázný Fin se usměje tak jednou  za rok. Jinak emoce absolutně nedává najevo. Neznat výsledky nevíte podle jeho výrazu, jestli vyhrál, nebo byl poslední. Pořád se tváři stejně.
"Česílko" - Lukáš Pešek (motocyklový závodník). Jméno pohádkové postavy zdědil letošní nováček v MotoGP po svém otci, který také závodil na motorkách.
"Schumi, "Pán deště", "Rudý Baron" - Michael Schumacher (pilot F1). Největší osobnost dějin formule 1 má po zásluze také spoustu přezdívek. Ta první je pochopitelně zkrácené příjmení. Druhá odkazuje na to, jak Schumacher skvěle jezdil na vodě. A poslední je shodná s přezdívkou nejlepšího stíhače 1.světové války Manfreda von Richthofena. Také Schumacher všechny soupeře "sestřelil" a pořád vítězil. I když von Richthofen nakonec v roce 1918 padl...
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
24. 4. 2013 12:00
Dešifrujte s námi přezdívky hvězd dvou a čtyřech kol.

Praha - Doktor právě předjel Kentucky Kida. Profesor se zase na trati střetl s Taxikářem ze Sao Paula. Dešifrujte s námi přezdívky hvězd dvou a čtyřech kol.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na Letišti Václava Havla ohlásili evakuaci Terminálu 2. Stovky lidí stojí před budovou. Důvod zatím letiště neupřesnilo.

Aktualizováno před 13 minutami

Veterináři začnou v úterý vybíjet drůbež ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech. O jeho vybití se teprve rozhodne.

Veterináři také v pondělí potvrdili ptačí chřipku H5N8 v chovu na Pardubicku, jde o letošní druhé ohnisko. Komerční chov se skoro 140 000 kusy drůbeže vybijí.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy