FOTO Doktor, Profesor, Česílko. Poznáte rychlé muže?

Přezdívka "Doktor" je skoro tak známá jako jméno Valentino Rossi samotné. Italský závodník si ho prý vybral proto, že dobře zní a v jeho vlasti jsou lékaři nejváženějším povoláním.
"Profesor" - Alain Prost (pilot F1). Čtyřnásobný mistr světa vždycky vynikal svým precizním jízdním stylem. Ale v souboj s jinou legendou, Ayrtonem Sennou, často dokázal ztratit hlavu a jezdit jako divoký mladíček.
"Ledový muž" - Kimi Räikkönen (pilot formule 1). Svérázný Fin se usměje tak jednou  za rok. Jinak emoce absolutně nedává najevo. Neznat výsledky nevíte podle jeho výrazu, jestli vyhrál, nebo byl poslední. Pořád se tváři stejně.
"Česílko" - Lukáš Pešek (motocyklový závodník). Jméno pohádkové postavy zdědil letošní nováček v MotoGP po svém otci, který také závodil na motorkách.
"Schumi, "Pán deště", "Rudý Baron" - Michael Schumacher (pilot F1). Největší osobnost dějin formule 1 má po zásluze také spoustu přezdívek. Ta první je pochopitelně zkrácené příjmení. Druhá odkazuje na to, jak Schumacher skvěle jezdil na vodě. A poslední je shodná s přezdívkou nejlepšího stíhače 1.světové války Manfreda von Richthofena. Také Schumacher všechny soupeře "sestřelil" a pořád vítězil. I když von Richthofen nakonec v roce 1918 padl...
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
24. 4. 2013 12:00
Dešifrujte s námi přezdívky hvězd dvou a čtyřech kol.

Praha - Doktor právě předjel Kentucky Kida. Profesor se zase na trati střetl s Taxikářem ze Sao Paula. Dešifrujte s námi přezdívky hvězd dvou a čtyřech kol.

 

Právě se děje

Další zprávy