Schumacherova rodina dál věří v uzdravení

ČTK ČTK
13. 11. 2014 10:13
Rodina Michaela Schumachera stále věří, že se bývalý pilot formule 1 dokáže zotavit z vážného zranění hlavy.
Michael Schumacher.
Michael Schumacher. | Foto: Reuters

Berlín - Rodina Michaela Schumachera stále věří, že se bývalý pilot formule 1 dokáže zotavit z vážného zranění hlavy. Napsala to na oficiální internetové stránce sedminásobného světového šampiona, kterou dnes jeho management v den 20. výročí premiérového triumfu v prestižním motoristickém seriálu MS znovu aktivoval. O jeho aktuálním zdravotním stavu ale web žádnou novou zprávu nepřinesl.

Rodina prostřednictvím webu znovu poděkovala za povzbudivé vzkazy, které fanoušci Schumacherovi od úrazu neustále posílají. Bývalý pilot Ferrari si vážně zranil hlavu 29. prosince při lyžování ve Francii. Následně podstoupil dvě operace mozku a lékaři ho pět měsíců postupně probouzeli z umělého spánku.

V polovině června byl pětačtyřicetiletý Schumacher převezen z Francie do Švýcarska, nejprve na kliniku v Lausanne a na začátku září poté do domácího ošetřování. "Ještě stále každý den dostáváme pro Michaela přání brzkého uzdravení a ještě stále nemáme z rozsahu účasti slov," uvádí se v prohlášení. "Zůstáváme plni důvěry a doufáme v to nejlepší. Vaše síla nám pomáhá, abychom ho mohli v jeho boji dál podporovat."

Schumacherova oficiální stránka byla řadu měsíců neaktivní. Management se ji rozhodl oživit dnes v 9:00. "V kariéře Michaela Schumachera je 13. listopad 1994 mimořádný den. Dvacetileté výročí od jeho prvního vítězství v šampionátu považujeme za příležitost k reaktivaci jeho homepage," uvedl v prohlášení Schumacherův management.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 90 lidí

Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil prostory kadeřnictví, které jsou součástí areálu. "Místnost byla požárem zasažena v plném rozsahu," uvedl Gabriel. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, kolem 18:45 budovu dohašovali.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po uhašení bude podle Gabriela možné klienty pustit zpátky. "Z požáru už nejdou zplodiny hoření a většina domova je normálně dál obyvatelná," dodal.

Další zprávy