Todt: Schumacher brzy bude žít normální život

ČTK ČTK
7. 10. 2014 12:38
Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher, který koncem loňského roku utrpěl po pádu na lyžích vážné zranění hlavy, by prý mohl brzy znovu vést normální život.
Jean Todt
Jean Todt | Foto: CPA - Eduard Erben

Ženeva - Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher, který koncem loňského roku utrpěl po pádu na lyžích vážné zranění hlavy, by prý mohl brzy znovu vést normální život. Prohlásil to jeho přítel Jean Todt, bývalý šéf stáje Ferrari, který v minulém týdnu navštívil pětačtyřicetiletou německou legendu v Schumacherově domě u Ženevského jezera.

"Bojuje, jeho stav se zlepšuje, což je velmi důležité. Stejně jako fakt, že může být doma se svou rodinou," řekl Todt televizní stanici RTL. "Dá se předpokládat, že již brzy bude moct vést relativně normální život. Formuli 1 už ale asi nikdy řídit nebude," uvedl současný šéf Mezinárodní automobilové federace, který během působení ve Ferrari slavil se Schumacherem pětkrát mistrovský titul.

Vítěz rekordních 91 Velkých cen byl před měsícem propuštěn z univerzitní kliniky v Lausanne do domácího ošetřování. Po pádu na sjezdovce v Méribelu podstoupil dvě operace mozku a byl dlouho udržován v umělém spánku, z kterého jej lékaři probouzeli přes pět měsíců. O jeho zdravotním stavu nejsou žádné oficiální informace.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neymar věnoval milion dolarů na boj s koronavirem

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

Podobně se nedávno zachoval i Neymarův spoluhráč z Paris St. Germain Kylian Mbappé, který věnoval významnou částku francouzské charitativní organizaci. Výše jeho příspěvku nebyla zveřejněna.

Neymar tráví období pandemie ve své vile v Mangaratibě ve státu Rio de Janeiro. V minulých dnech čelil kritice, že po příletu do Brazílie nedodržuje karanténu, když se ukázal s přáteli na beachvolejbalovém hřišti. Hráč však uvedl, že je v izolaci a stýká se jen s lidmi, kteří přijeli z Francie s ním.

Osmadvacetiletý Brazilec je třetím nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Podle magazínu France Football si v této sezoně přijde na 95 milionů eur. Lépe jsou na tom jen Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy