Měli štěstí, že přežili. Ruskou rallye poznamenaly dvě divoké havárie

rav rav
22. 9. 2021 20:28
Bouračka plná kotrmelců ruského pilota Pavla Kozlova při nedávné mistrovské rallye Ekover 2021 měla šťastný konec. Posádka vyvázla bez vážných zranění. A nebyl to jediný vážný karambol při této soutěži.
Havárie ruského pilota Pavla Kozlova při rallye Ekover 2021. | Video: Youtube.com

Při zkušeném ruském jezdci stáli během soutěže konané na východním podhůří Uralu všichni svatí. Šampion země ve třídě N z roku 2018 totiž po malém skoku najel na svah, který jeho speciál doslova katapultoval do vzduchu.

Rudo-červené Mitsubishi Lancer Evo IX se roztočilo a celkem sedmkrát šlo přes střechu. I když z auta létaly během kotrmelců kusy a mělo přeraženou přední nápravu, Kozlovovi ani jeho navigátorovi Juriji Kulikovovi se nic vážného nestalo.

Soutěž Ekover 2021 byla vůbec plná dramatických okamžiků. O jeden z nich se postaral Vitalij Michajlov s jiným Mitsubishi. Pilot z Jekatěrinburgu po podobném setkání se svahem doslova skočil do jámy vedle tratě.

Kolem stojící fanoušky vyděsil kouř, který se z vozu valil, naštěstí Lancer Evo VIII nezačal hořet a jezdec i jeho šokovaná navigátorka také v tomto případě přežili bouračku bez vážnější újmy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Armin Laschet skončil v úřadu premiéra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko

Neúspěšný kancléřský kandidát německé konzervativní unie CDU/CSU Armin Laschet oficiálně skončil v úřadu premiéra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Lascheta, který bude nově působit v Berlíně jako poslanec Spolkového sněmu, vystřídá v čele zemské vlády tamní ministr dopravy Hendrik Wüst. Zemský sněm chce zvolit Wüsta premiérem ve středu.

Wüst, kterého si Laschet vybral za svého nástupce, již od soboty vede zemskou organizaci Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Severním Porýní-Vestfálsku. Tento post Laschet, který je zároveň celoněmeckým předsedou CDU, rovněž uvolnil.

CDU/CSU v zářijových parlamentních volbách skončila těsně druhá za sociální demokracií (SPD). Jednání o vládní koalici vede sociální demokrat Olaf Scholz se Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP), což pro unii po 16leté vládě dosluhující konzervativní kancléřky Angely Merkelové znamená odchod do opozice.

Laschet již před volbami prohlásil, že se nehledě na výsledek vzdá svých funkcí v Severním Porýní-Vestfálsku. Po volebním neúspěchu neusiloval o to, aby zůstal zemským premiérem, funkci dal proto k dispozici. Souběh premiérské funkce a poslaneckého mandátu ve Spolkovém sněmu navíc neumožňuje zemská ústava Severního Porýní-Vestfálska. V úterý se Laschet v Berlíně zúčastní ustavujícího zasedání Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 11 minutami

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.

U podnikatelů důvěra v ekonomiku v říjnu meziměsíčně klesla o 0,6 bodu na 94,7 bodu a u spotřebitelů o 2,2 bodu na hodnotu 98,5. Na pohledu firem na ekonomiku ČR se podle vedoucího oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiřího Obsta negativně podepisuje vedle situace v automobilovém průmyslu a návazných odvětvích nedostatek materiálů. Podniky jej vnímají jako zásadní bariéru, která mnohdy vede k útlumu či zastavení výroby, a to se odráží mimo jiné ve výrazně nižším využití výrobních kapacit, doplnil Obst. Spotřebitelé ze všeho nejvíce pak vnímají současné výrazné zvýšení cenové hladiny, přičemž až polovina z nich očekává v příštích měsících její další růst, uvedla Anastasija Nejasova z oddělení konjunkturálních průzkumů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy