Rovanperä si v Řecku dojel pro druhé vítězství v MS v rallye

12. 9. 2021 15:01
Řeckou Rallye Akropolis vyhrál dvacetiletý finský jezdec Kalle Rovanperä s Toyotou. Druhé vítězství v mistrovství světa v kariéře si připsal s náskokem 42 sekund před Ottem Tänakem z Estonska. Český jezdec Martin Prokop skončil sedmnáctý.
Kalle Rovanperä.
Kalle Rovanperä. | Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Rovanperä navázal na červencový triumf z Estonska, kde zvítězil jako nejmladší pilot v historii šampionátu v rallye. Do závěrečného dne Rallye Akropolis vstupoval s půlminutovým náskokem, který dokázal ještě zvýšit.

Na třetím místě skončil úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie. Sedminásobný šampion na Rovanperäho ztratil minutu a 11 sekund. V čele průběžného pořadí navýšil náskok před týmovým kolegou z Toyoty Elfynem Evansem, který dojel šestý, na 44 bodů.

Rallye Akropolis, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích.

1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 3:28:24,6, 2. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -42,1, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -1:11,3, 4. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20) -3:01,0, 5. Greensmith, Patterson (Brit., Ir./Ford Fiesta) -5:45,0, 6. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -6:42,7, …17. Prokop, Ernst (ČR/Ford Fiesta R5) -18:05,2.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 12 závodů): 1. Ogier 180 b., 2. Evans 136, 3. Neuville (Belg./Hyundai i20) 130, 4. Rovanperä 129, 5. Tänak 106, 6. Kacuta (Jap./Toyota Yaris) 66.

Pořadí týmů: 1. Toyota 397 b., 2. Hyundai 340, 3. M-Sport Ford 153, 4. Hyundai 2C 44.