Stáli při něm všichni svatí. Mladý pilot rallye přežil děsivou havárii bez zranění

rav rav
28. 9. 2020 7:12
Soutěžní jezdec Lukáš Krupička měl v sobotní první etapě Rallye Pačejov obrovské štěstí. Z děsivě vypadající havárie vyvázl on i navigátor Jan Ryšánek bez zranění.
Podívejte se na divokou havárii posádky Lukáš Krupička - Jan Ryšánek na Rallye Pačejov 2020 | Video: Motorsport Revue

Pro čerstvě devatenáctiletého závodníka je letošní sezona už třetí za volantem speciálu Peugeot 208 R2. Ale na ni, a speciálně na 41. ročník Invelt Rallye Pačejov, on ani jeho spolujezdec nezapomene.

V páté rychlostní zkoušce Krupičkův vůz "zakopl" o příkop a z auta se stal neřiditelný projektil. Soutěžní speciál se začal kutálet přes střechu. Naštěstí minul stromy a po šesti saltech skončil koly dole v protějším příkopu.

Díky bytelné konstrukci Peugeotu vyztužené povinnými bezpečnostními prvky podle rallyových řádů vystoupili Krupička i Ryšánek sice otřeseni, ale bez zranění.

To potvrdilo i následní vyšetření v nemocnici. "Jsme oba s Lukášem v pohodě po rentgenu a sonu na pozorování do zítra v nemocnici. Auto už je na tom trochu hůř," uvedl Ryšánek ještě v sobotu odpoledne na sociálních sítích.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 1 hodinou

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy