Rallye smrti. Zahynul jezdec, Targa Tasmania ale pokračovala a přišla větší tragédie

rav rav
Aktualizováno 24. 4. 2021 9:09
Již tři účastníci zahynuli během soutěže Targa Tasmania. V pátek při nehodě zemřel 68letý jezdec Shane Navin. Další dvě oběti, pilota a navigátora, si vyžádal náraz auta do stromu v plné rychlosti.
Mazdy RX-7 s níž závodil Shane Navin
Mazdy RX-7 s níž závodil Shane Navin | Foto: Angus Car Service via Facebook

Targa Tasmania je tradiční závod, který se na australském ostrově jezdí od roku 1992. Asfaltová soutěž je otevřená pro nejrůznější kategorie vozů včetně veteránů.

A právě jeden z nich 68letý Navin pilotoval. V pátek ráno místního času ale řízení Mazdy RX-7 z roku 1979 nezvládl. Na velmi rychlém rovném úseku vyjel mimo trať a havaroval.

"Jeli velmi rychle, pak přišla obrovská rána. Věděla jsem, že je něco špatně," uvedla očitá svědkyně Cindy Beardová australské stanici ABC.

A měla pravdu. Navigátor se z poničeného vozu sice dostal bez škrábnutí, ale jeho řidiči už nebylo pomoci. "35,4 kilometru před koncem rychlostního testu Mt Arrowsmith došlo k vážné havárii. Na její místo okamžitě dorazili záchranáři, ale život řidiče Shana Navina už nedokázali zachránit. Zemřel na místě," stojí v oficiálním komuniké pořadatelů.

O další tragédii informovala tasmánská policie v sobotu ráno. Její zprávy jsou zatím kusé, hovoří o mrtvém jezdci a navigátorovi během posledního dne rallye Targa Tasmania.

"Můžeme potvrdit, že v sobotu kolem 11:45 došlo k tragické havárii, při níž zahynuli jezdec a navigátor," uvedli zástupci soutěže. Rallye byla pak okamžitě ukončena.

Podle místních médií vyjel na šotolinové vozovce z trati na horizontu a narazil v plné rychlosti do stromu. "Znělo to jako výbuch," popsal tragickou nehodu jeden z místních obyvatel pro stránky novin Courier Mail.

Během celé historie soutěže pojmenované podle legendární italské Targy Florio stoupl počet obětí na pět.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy