Evans vyhrál první etapu Argentinské rallye skoro o minutu

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 29. 4. 2017 10:16
Britský pilot Elfyn Evans se ujal vedení v Argentinské rallye. Na druhém místě je průběžně Nor Mads Östberg, třetí Thierry Neuville z Belgie.
Úvod Argentinské rallye vyšel nejlépe Elfynu Evansovi s Fordem.
Úvod Argentinské rallye vyšel nejlépe Elfynu Evansovi s Fordem. | Foto: M-Sport

Cordóba - Britský jezdec Elfyn Evans vyhrál úvodní etapu Argentinské rallye bezmála o minutu. Osmadvacetiletý pilot Fordu Fiesta, který ještě v závodu mistrovství světa nikdy nezvítězil, vede po devíti rychlostních zkouškách o 55,7 sekundy před týmovým kolegou Madsem Östbergem z Norska.

Evans byl nejrychlejší v šesti testech a v závěrečné páteční erzetě zvýšil náskok i přesto, že dojel až čtvrtý.

I argentinská soutěž tak potvrzuje, že po změně technických předpisů a odchodu továrního týmu Volkswagen ze seriálu bude šampionát vyrovnanější. Dosavadní čtyři rallye měly vždy jiného vítěze, vedle obhájce titulu Sébastiena Ogiera triumfovali Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville a Kris Meeke.

Belgičana Neuvilla s vozem Hyundai zpomalil v Argentině defekt a je třetí, lídrovi mistrovství světa Ogierovi patří s dalším Fordem po úvodní etapě čtvrté místo. "V sobotu budeme mít lepší výchozí pozici, nebudeme muset čistit trať," řekl Ogier.

Čtyřnásobný šampion Ogier ještě v Argentině nikdy nevyhrál, od vedoucího Velšana Evanse ho dělí minuta a sedm vteřin. "Otázkou je, zda dokážeme udržet tempo. Byl to krásný den, ale ještě to bude dlouhé," prohlásil Evans.

Dnes je na programu dalších šest rychlostních zkoušek, v neděli se pojedou tři.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích (po 9 rychlostních zkouškách):

1. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) 1:24:55,4, 2. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta) -55,7, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:00,7, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -1:06,7, 5. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -1:11,3, 6. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:29,9.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy