Ouředníček triumfoval v Maroku v soutěži, které měla víc měřených kilometrů než slavný Dakar

Radek Vičík Radek Vičík
25. 4. 2017 12:33
Tomáš Ouředníček v rámci přípravy na start na příštím ročníku Rallye Dakar absolvoval náročnou soutěž v Maroku. Mezi jezdci z 22 zemí slavil vítězství, porazil i řadu stálých účastníků slavné jihoamerického dálkového podniku.
Tomáš Ouředníček oslavil v Maroku svůj první africky titul v roli pilota.
Tomáš Ouředníček oslavil v Maroku svůj první africky titul v roli pilota. | Foto: South Racing CE

Saidia - Tomáš Ouředníček ve Fordu v barvách stáje South Racing CE slavil triumf na dálkové soutěži Morocco Desert Challenge, jejíž 2 221 ostrých kilometrů bylo o 500 km víc než součet všech rychlostních zkoušek na letošní problémy sužované Rallye Dakar.

"Mám z tohoto vítězství fantastický pocit, je to mé první absolutní vítězství na pozici pilota a je pro mě o to cennější, že se tak stalo v tak dlouhém a náročném závodě," radoval se Ouředníček v cíli na pobřeží Středozemního moře.

Trať letošního ročníku Morocco Desert Challenge:

Soutěž, která startovala pro změnu na pobřeží Atlantského oceánu, přitom pro českého pilota nezačala dobře. Po technických problémech v první etapě s benzínovou pumpou ztratil druhý den víc než hodinu kvůli zadřené poloose.

Vypadalo to, že s nadějemi na triumf je amen. Jenže po vítězství ve třetí etapě začal Ouředníček stíhací jízdu a v polovině soutěže se už ocitl v čele. Vedení nepustil ani přes problémy s komunikačním zařízení ve voze, které Ouředníčkovi a jeho spolujezdci Davidu Křípalovi v marocké poušti notně zkomplikovaly předposlední etapu.

"Přijel jsem se do Maroka sžít s novým navigátorem, takže takový skvělý výsledek jsem opravdu nečekal. Morocco Desert Challenge je nádherný závod, maximálně náročný, navigačně těžší než Dakar. Těším se na další přípravy na Rallye Dakar 2018," uvedl spokojený Ouředíček.

Český pilot v cíli slavil vítězství s násobkem 5 minut a 37 sekund před Nizozemcem Maikem Willemsem v Toyotě Hilux. V poli poražených skončili také mistr Portugalska Nuno Matos, legenda cross-country rallye Stephane Henrard z Belgie nebo show man a skvělý dakarský závodník Tim Coronel z Nizozemska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy