Legendární švédský skok ovládl ford z českých dílen, v cíli se ale nejvíc radoval Fin v brýlích

Mads Östberg se letos stal vítězem "skokanské soutěže" na legendárním Colin's Crest.
Pro všechny fanoušky je tradičním vrcholem Švédské rallye dnes už legendární skok Colin's Crest. Letos na něm nejdále letěl Mads Östberg. A co může české fanoušky těšit, do vzdálenosti 44 metrů ho dopravil ford připravený v dílnách Martina Prokopa. Ovšem rekord, který si loni zapsal Eyvind Brynildsen také s fordem, nepadl. Činí totiž 45 metrů.
Colin's Crest nejlépe dokazuje, co všechno musí vydržet taková náprava rallyového speciálu. Ve vzduchu kola doslova visí,...
.. aby při dopadu odpružení absorbovalo obrovskou energii. Někdy takovou, že auto vypadá, jakoby se každou chvíli mělo převrátit na bok.
Čeští fanoušci rallye nechyběli ani ve Švédsku, všimněte si pod pravým zadním kolem citroëonu v dáli české vlajky.
Foto: Onebet Jipocar World Rally Team
Radek Vičík Radek Vičík
13. 2. 2017 12:22
Podívejte se, jak se létalo, bouralo a bojovalo o vteřiny na Švédské rallye, druhém podniku světového šampionátu v automobilových soutěžích.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Obránce Král byl vyhlášen nejlepší hráčem týdne v AHL

Český hokejový obránce Filip Král z celku Toronto Marlies byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého týdne v nižší zámořské soutěži AHL. Dvaadvacetiletý odchovanec Komety Brno v hodnoceném období na farmě týmu Toronto Maple Leafs bodoval ve všech čtyřech zápasech a zaznamenal dvě branky a čtyři asistence.

před 23 minutami

Neznámý pachatel přepadl se zbraní v ruce banku v Mladé Boleslavi, policie po něm pátrá

před 27 minutami

Ničeho nelituji, vzkázal z vězení Navalnyj rok po svém zatčení

Přední ruský opoziční politik Alexej Navalnyj v pondělí prohlásil, že ničeho nelituje. Učinil tak přesně rok po svém návratu do vlasti, po němž následovalo jeho uvěznění a tvrdý zásah úřadů proti opozici. Informovala o tom agentura AFP. Policie Navalného zatkla na moskevském letišti poté, co se známý kritik Kremlu vrátil z Německa, kde se léčil z otravy nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok.

"Nepovedlo se mi udělat jako svobodnému člověku ani jeden krok po své zemi, zatkli mě ještě před hraniční kontrolou," píše Navalnyj ve svém příspěvku zveřejněném na sociálních sítích. "Hrdina jedné z mých oblíbených knih - Vzkříšení od Lva Tolstého - říká: 'Ano, jediným místem, kde se v současné době sluší být čestnému člověku v Rusku, je vězení'," dodal.

Navalnyj dále napsal, že v Rusku žije mnoho čestných lidí, ale úřadům podle něj nenahánějí strach ti poctiví, nýbrž lidé, kteří se nebojí anebo strach překonávají. I těch je podle něj v zemi mnoho. Právě tyto lidi se opozičník podle svých slov snažil přetáhnout na svou stranu.

Z vězení dále vzkázal, že svých kroků nelituje. "A poté, co jsem si odseděl ve vězení první rok, chci všem říci přesně to, co jsem křičel na shromážděné u soudu, když mě vedli k policejnímu vozu: Ničeho se nebojte," napsal opozičník a dodal: "Toto je naše země a druhou nemáme".

Zdroj: ČTK
Další zprávy