Legendární švédský skok ovládl ford z českých dílen, v cíli se ale nejvíc radoval Fin v brýlích

Mads Östberg se letos stal vítězem "skokanské soutěže" na legendárním Colin's Crest.
Pro všechny fanoušky je tradičním vrcholem Švédské rallye dnes už legendární skok Colin's Crest. Letos na něm nejdále letěl Mads Östberg. A co může české fanoušky těšit, do vzdálenosti 44 metrů ho dopravil ford připravený v dílnách Martina Prokopa. Ovšem rekord, který si loni zapsal Eyvind Brynildsen také s fordem, nepadl. Činí totiž 45 metrů.
Colin's Crest nejlépe dokazuje, co všechno musí vydržet taková náprava rallyového speciálu. Ve vzduchu kola doslova visí,...
.. aby při dopadu odpružení absorbovalo obrovskou energii. Někdy takovou, že auto vypadá, jakoby se každou chvíli mělo převrátit na bok.
Čeští fanoušci rallye nechyběli ani ve Švédsku, všimněte si pod pravým zadním kolem citroëonu v dáli české vlajky.
Foto: Onebet Jipocar World Rally Team
Radek Vičík Radek Vičík
13. 2. 2017 12:22
Podívejte se, jak se létalo, bouralo a bojovalo o vteřiny na Švédské rallye, druhém podniku světového šampionátu v automobilových soutěžích.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy