To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1

I když Daniel Landa obsadil v Rallye Šumava Klatovy až 34. místo, co se mediální pozornosti týče, patřil mezi největší hvězdy servisní zóny v Janovicích nad Úhlavou.
Úplně nespokojený nemusel být ani sám Landa,...
... protože na rozdíl od první soutěže domácího šampionátu svoji Škodu Fabia R5 nerozbil.
Další zajímavou postavou na startovní listině byl Eric Comas. Francouz, jenž startoval v 59 Grand Prix formule 1 a v roce 1992 mu po havárii zachránil život Ayrton Senna, nyní závodí s legendární Lancií Stratos HF. V souběžně konané Historic Vltava Rallye mu patřila příčka nejvyšší.
Pro vítězství si v "hlavní" rallye dojel Jan Kopecký, který na Šumavě získal třetí výhru za sebou a celkově čtvrtý triumf v kariéře.
Foto: Jiří Šimeček
Sport Sport, Jiří Šimeček
Aktualizováno 24. 4. 2017 18:48
Prohlédněte si fotografie z 52. ročníku Rallye Šumava Klatovy, kterým pokračoval TrueCam MČR v automobilových soutěžích.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy