Charouzův tým zválcoval německou Formuli 4. Na Nürburgringu vyhrál i Čech Staněk

rav rav
20. 8. 2019 19:54
Piloti společné stáje Antonína Charouze a Ralfa Schumachera ovládli o víkendu všechny tři závody německého šampionátu Formule 4 na Nürburgringu.

Tým s krkolomným názvem Sauber Junior Team by US-Charouz Racing System mohl v prvních dvou jízdách slavit triumf francouzského mladíčka Thea Pourchaireho, třetí ovládl český talent Roman Staněk.

V sobotu se jel jeden závod. V něm si Francouz dojel pro vítězství, za ním skončil Staněk a jako čtvrtý viděl šachovnicový praporek Alessandro Ghiretti. Arthur Leclerc, mladší bratr pilota F1 Charlese, uzavřel elitní desítku. 

V neděli dominance česko-německé stáje bez ohledu na deštivé počasí ještě gradovala. Druhý závod programu na Nürburgringu vyhrál opět suverénní Pourchaire, na stupně vítězů díky třetímu místu vystoupal i Leclerc. Poslední klání F4 z pole position ovládl Staněk.

"Bylo to tu skvělé od páteční kvalifikace až po druhý nedělní závod. Vždycky je obtížné jet v dešti nebo když je trať ještě mokrá. Snažil jsem se zůstat v klidu a dělat vše, co je v mých silách. Myslím, že se to celkem povedlo," liboval si teprve 15letý Staněk.

V průběžném pořadí seriálu se seřadila kompletní čtveřice pilotů juniorky Sauberu. Suverénně vede Pourchaire se 189 body, druhý Leclerc na něj ztrácí 53 bodů. Za nimi jsou pak Staněk (129) a Ghiretti (122).

 

Právě se děje

před 7 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy