Charouz představil piloty juniorky Sauberu. Šanci dostal také velký český talent

Radek Vičík Radek Vičík
19. 2. 2019 12:57
Český tým Charouz Racing System letos poprvé pojede jako oficiální juniorka Sauberu, tedy aktuálně týmu formule 1 Alfa Romeo. Piloty Sauber Junior Teamu nasadí hned ve třech seriálech: F2, F3 i F4.
Callum Ilott  a Juan Manuel Correa, piloti Sauber Junior Teamu, kteří pojedou za stáj Charouz Racing System ve Formuli 2.
Callum Ilott a Juan Manuel Correa, piloti Sauber Junior Teamu, kteří pojedou za stáj Charouz Racing System ve Formuli 2. | Foto: Sauber Junior Team

V elitní kategorii "žebříčku do F1", seriálu Formule 2, se v barvách Charouz Racing System objeví dvacetiletý člen juniorské akademie Ferrari Brit Callum Ilott a devatenáctiletý Američan s ekvádorskými kořeny Juan Manuel Correa. Ilott  byl loni třetí v končícím šampionátu GP3, jeho týmový kolega a soupeř z GP3 zaujal během předsezonního testu F2 v Abú Zabí.

Ve Formuli 3 jsou potvrzení hned tři jezdci: 19letý Švýcar Fabio Scherer, stejně starý úřadující šampion F4 Lirim Zendeli z Německa a dvaadvacetiletý mistr Asie F3 Raoul Hyman. 

V německém a italském seriálu F4 se objeví teprve 14letý český talent Roman Staněk, o tři roky starší šampion jihovýchodní Asie F4 Alessandro Ghiretti a patnáctiletý juniorský šampion francouzské F4 Théo Pourchaire. Tým Sauber Junior Teamu by US Racing-Charouz, který vedou expilot F1 Ralf Schumacher a bývalý vrcholný manažer Mercedesu Gerhard Ungar, bude mít i čtvrtého jezdce. Jeho jméno ale dosud není známo.

Roman Staněk přichází do Formule 4 z motokár.
Roman Staněk přichází do Formule 4 z motokár. | Foto: Archiv Romana Staňka

"Myslím, že do sezony jdeme v silné sestavě. Je to začátek vzrušující kapitoly našeho týmu. Těšíme se, že navážeme na naše úspěchy ve F2 a F4 a ukážeme svoji sílu i ve Formuli 3 jako součást partnerství se Sauber Motorsport," uvedl boss týmu Antonín Charouz.

Sauber Motorsport pojede letos ve formuli 1 pod hlavičkou Alfy Romeo, s Charouzem se  na spolupráci dohodl už loni v listopadu. Výjimečnost kooperace spočívá v tom, že mladým jezdcům nabízí postupný progres všemi nižšími formulovými šampionáty až do F1.

"Tento projekt byl zahájen s cílem přenést naše zkušenosti na mladé piloty a poskytnout jim platformu, kde mohou úspěšně rozvíjet své dovednosti a dostat se blíže ke svému snu závodit na nejvyšší úrovni. Těšíme se na spolupráci a všechny jezdce budeme pozorně sledovat," uvedl FrédéricVasseur, vedoucí týmu Alfa Romeo Racing a generální ředitel Sauber Motorsport AG.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy