Charouz představil piloty juniorky Sauberu. Šanci dostal také velký český talent

Radek Vičík Radek Vičík
19. 2. 2019 12:57
Český tým Charouz Racing System letos poprvé pojede jako oficiální juniorka Sauberu, tedy aktuálně týmu formule 1 Alfa Romeo. Piloty Sauber Junior Teamu nasadí hned ve třech seriálech: F2, F3 i F4.
Callum Ilott  a Juan Manuel Correa, piloti Sauber Junior Teamu, kteří pojedou za stáj Charouz Racing System ve Formuli 2.
Callum Ilott a Juan Manuel Correa, piloti Sauber Junior Teamu, kteří pojedou za stáj Charouz Racing System ve Formuli 2. | Foto: Sauber Junior Team

V elitní kategorii "žebříčku do F1", seriálu Formule 2, se v barvách Charouz Racing System objeví dvacetiletý člen juniorské akademie Ferrari Brit Callum Ilott a devatenáctiletý Američan s ekvádorskými kořeny Juan Manuel Correa. Ilott  byl loni třetí v končícím šampionátu GP3, jeho týmový kolega a soupeř z GP3 zaujal během předsezonního testu F2 v Abú Zabí.

Ve Formuli 3 jsou potvrzení hned tři jezdci: 19letý Švýcar Fabio Scherer, stejně starý úřadující šampion F4 Lirim Zendeli z Německa a dvaadvacetiletý mistr Asie F3 Raoul Hyman. 

V německém a italském seriálu F4 se objeví teprve 14letý český talent Roman Staněk, o tři roky starší šampion jihovýchodní Asie F4 Alessandro Ghiretti a patnáctiletý juniorský šampion francouzské F4 Théo Pourchaire. Tým Sauber Junior Teamu by US Racing-Charouz, který vedou expilot F1 Ralf Schumacher a bývalý vrcholný manažer Mercedesu Gerhard Ungar, bude mít i čtvrtého jezdce. Jeho jméno ale dosud není známo.

Roman Staněk přichází do Formule 4 z motokár.
Roman Staněk přichází do Formule 4 z motokár. | Foto: Archiv Romana Staňka

"Myslím, že do sezony jdeme v silné sestavě. Je to začátek vzrušující kapitoly našeho týmu. Těšíme se, že navážeme na naše úspěchy ve F2 a F4 a ukážeme svoji sílu i ve Formuli 3 jako součást partnerství se Sauber Motorsport," uvedl boss týmu Antonín Charouz.

Sauber Motorsport pojede letos ve formuli 1 pod hlavičkou Alfy Romeo, s Charouzem se  na spolupráci dohodl už loni v listopadu. Výjimečnost kooperace spočívá v tom, že mladým jezdcům nabízí postupný progres všemi nižšími formulovými šampionáty až do F1.

"Tento projekt byl zahájen s cílem přenést naše zkušenosti na mladé piloty a poskytnout jim platformu, kde mohou úspěšně rozvíjet své dovednosti a dostat se blíže ke svému snu závodit na nejvyšší úrovni. Těšíme se na spolupráci a všechny jezdce budeme pozorně sledovat," uvedl FrédéricVasseur, vedoucí týmu Alfa Romeo Racing a generální ředitel Sauber Motorsport AG.

 

Právě se děje

před 40 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy