"Grazie Vale!" Rossi se emotivně loučil s Itálií při poslední domácí Grand Prix

"Grazie Vale!" Rossi se emotivně loučil s Itálií při poslední domácí Grand Prix
Nápis "Grazie Vale!" vyjadřoval poděkování za celou jeho kariéru, během níž se letos už 42letý jezdec stal legendou světového sportu.
Sám Rossi dokončil Velkou cenu Emilia Romagny na desátém místě, což byl při letošní ne zrovna hvězdné formě úspěch.
Po závodě dostal od italského ministra zahraničí Luigiho di Maia cenu za celoživotní přínos.
Stejně byly "vymóděné" také motorky Rossiho stáje Sky VR46 Avintia. V MotoGP na jednu z nich usedl také jeho nevlastní bratr Luca Marini.
Foto: Reuters
Reuters Radek Vičík Reuters, Radek Vičík
26. 10. 2021 18:30
Prohlédněte si fotografie z posledního závodu legendy MotoGP Valentina Rossiho, který před italskými tifosi absolvoval v neděli v Misanu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy