"Grazie Vale!" Rossi se emotivně loučil s Itálií při poslední domácí Grand Prix

"Grazie Vale!" Rossi se emotivně loučil s Itálií při poslední domácí Grand Prix
Nápis "Grazie Vale!" vyjadřoval poděkování za celou jeho kariéru, během níž se letos už 42letý jezdec stal legendou světového sportu.
Sám Rossi dokončil Velkou cenu Emilia Romagny na desátém místě, což byl při letošní ne zrovna hvězdné formě úspěch.
Po závodě dostal od italského ministra zahraničí Luigiho di Maia cenu za celoživotní přínos.
Stejně byly "vymóděné" také motorky Rossiho stáje Sky VR46 Avintia. V MotoGP na jednu z nich usedl také jeho nevlastní bratr Luca Marini.
Foto: Reuters
Reuters Radek Vičík Reuters, Radek Vičík
26. 10. 2021 18:30
Prohlédněte si fotografie z posledního závodu legendy MotoGP Valentina Rossiho, který před italskými tifosi absolvoval v neděli v Misanu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Barbados se stal republikou. Královnu Alžbětu II. nahradila prezidentka Masonová

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu nahradila prezidentka Sandra Masonová, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.

Úderem půlnoci místního času (5:00 SEČ) se za jásotu lidí v hlavním městě Bridgetownu zrodila nová republika, popsala agentura Reuters. Na zaplněném náměstí Národních hrdinů zazněla mimo jiné barbadoská hymna. Slavnosti se zúčastnil také britský princ Charles. Spouštění královské standardy a vyhlášení republiky přihlížel zádumčivě, píše Reuters.

"Mám obrovskou radost," svěřil se agentuře před slavnostním ceremoniálem obuvník Ras Binghi. Někteří obyvatelé Bridgetownu nicméně nedlouho před slavnostním ceremoniálem připouštěli, že jsou zmatení z toho, co bude změna znamenat a jak se jich dotkne. "Stále máme premiérku, která má větší pravomoci, tak jaká bude role prezidenta?" uvažovala čtyřiatřicetiletá personalistka Dianne Kingová nad rolí hlavy státu, která bude převážně symbolická. A zatímco někteří se ze změny radovali, jiní byli spíše proti. "Měli by nechat královnu Alžbětu být - nechat ji jako vůdkyni. Nechápu, proč bychom měli být republikou," nechal se slyšet pětačtyřicetiletý Sean Williams.

Zdroj: ČTK
Další zprávy