Salač vyvázl z drsného pádu z Austinu bez vážných zranění, chystá se na další závody

ČTK ČTK
4. 10. 2021 9:56
Motocyklový závodník Filip Salač neutrpěl při pádu v nedělní Velké ceně Ameriky vážné zranění a doufá, že bude připraven na další Grand Prix.
Filip Salač.
Filip Salač. | Foto: CarXpert Prüstel GP

Český jezdec to uvedl na sociálních sítích týmu CarXpert Prüstel GP. Závod Moto3 v texaském Austinu musel být po nehodě českého jezdce zastaven.

Salače motorka v 7. kole při výjezdu z levotočivé jedenácté zatáčky doslova katapultovala ze sedla. Český závodník přepadl přes motorku a po tvrdém dopadu se mu vysvlékla rukavice. Několik minut byl ošetřován přímo na trati, poté opustil okruh na nosítkách a zamířil do lékařského centra. Následně byl přepraven vrtulníkem do nemocnice v Austinu na vyšetření hrudníku a břicha.

"V závodě jsem neměl dobrý pocit ze zadní pneumatiky, přilnavost nebyla stoprocentní. Snažil jsem se na to tlačit, zjevně až moc. Při výjezdu ze zatáčky jsem dostal highsider a dopadl jsem na asfalt docela tvrdě, takže jsem chvilku nemohl dýchat," popsal Salač nehodu na sociálních sítích své stáje.

"Naštěstí vyšetření neodhalila žádná další zranění. Doufám, že se brzy plně zotavím a budu připraven na příští závod v Misanu," dodal jediný stálý český účastník mistrovství světa. Na okruhu Marca Simoncelliho se pojede za tři týdny.

Salačovi se před pádem v Austinu dařilo, vyhrál páteční tréninky a kvalifikoval se ze sedmého místa. V době nehody se pohyboval na začátku druhé desítky. Po třetím nedokončeném závodě za sebou je mladoboleslavský rodák, jenž se příští rok přesune do vyšší kategorie Moto2, na sedmnácté pozici průběžného pořadí MS.

Nedělní závod Moto3 byl zhruba půl hodiny po Salačově pádu restartován. Po hromadné nehodě tří jezdců byl ale znovu zastaven a poté definitivně ukončen. Premiérové vítězství slavil španělský nováček Izan Guevara.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Rychlík srazil mezi Říkovicemi na Přerovsku a Hulínem na Kroměřížsku člověka. Ten srážku nepřežil

Nehoda se stala okolo nedělní 10. hodiny. Člověka pohybujícího se v kolejišti srazil rychlík Slovácký expres, který směřoval z Prahy do Luhačovic na Zlínsku. "Bylo to v prostoru veřejnosti nepřístupném," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle údajů uvedených na webových stránkách Českých drah vlaky úsekem projíždějí po jedné ze dvou traťových kolejí. K plnému obnovení provozu by podle dopravce mělo dojít zhruba v poledne.

před 1 hodinou

Na Českobudějovicku zemřel v sobotu sedmdesátiletý cyklista, zřejmě nezvládl jízdu na elektrokole

Při jízdě od obce Jílovice k Hluboké u Borovan muž jedoucí na elektrokole zřejmě částečně vyjel z komunikace a narazil do betonového hranolu. Policii přivolal člověk, který náhodou našel bezvládného muže u kola na silnici. Policie se o nehodě dověděla v sobotu nad ránem. Cyklista podle policie neměl na hlavě přilbu, na kole měl zařazený nejvyšší stupeň. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem elektrokola.

Další zprávy