Proč má Rossi legendární 46 a kdo vybral Lorenzovi 99? To jsou příběhy za čísly jezdců MotoGP

Radek Vičík Radek Vičík
18. 3. 2018 7:12
Startovní čísla se během let stala pro závodníky MotoGP poznávacím znamením a obchodní značkou. Jak k nim ale přišli? To ukáže naše grafika.
Valentino Rossi na tréninku před VC Aragonie
Valentino Rossi na tréninku před VC Aragonie | Foto: ČTK

Valentino Rossi

Číslo 46, jež od začátku kariéry nosí populární "Doktor" se stalo legendou. Rossi si jej zvolil, protože s ním závodil jeho otec Graziano. Ten působil v MS mezi lety 1977 až 1982 a vyhrál celkem čtyři závody v kubatuře do 250 ccm.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy