Nestárnoucí Doktor, mladý šampion a věčný kralevic. I to jsou soupeři Karla Abrahama v MotoGP

Marc Marquze bude obhajovat titul mistra světa MotoGP. V 25 letech je šampionem už celkem šestkrát, z toho už čtyři koruny šampiona získal v elitní kategorii.
Nejvíce ověnčeným vyzyvatelem 25letého Španěla bude miláček publika Valentino Rossi. Ten bude letos znovu útočit na desátý titul šampiona, ale sám přiznal, že před Yamahou je ještě hodně práce. Mimochodem, 39letý "Doktor" je nejstarším jezdcem závodního pole a právě ve čtvrtek podepsal novou smlouvu až do konce roku 2020.
Zabrat musí také Jorge Lorenzo, jenž si už druhý rok zvyká na motocykl Ducati. Ale hlavně v závěru loňské sezony pětinásobný šampion dokázal, že se s ním musí počítat.
Loni měl Maverick Viňales raketový start. Opanoval testy a pro Yamahu vybojoval v prvních pěti závodech tři vítězství. Pak však přišel útlum a nováček byl nakonec rád za třetí pozici v konečném hodnocení. Letos 23letý katalánský rodák už testům nevládl a stěžuje si na elektroniku svého stroje.
Nejpříjemnějším překvapením roku 2017 byl Andrea Dovizioso, který až do posledního závodu bojoval s Marquezem o titul. Letošní mise je jasná: získat Ducati první korunu šampiona od roku 2007.
Radek Vičík Radek Vičík
15. 3. 2018 15:05
Podívejte se, kteří závodníci se v neděli postaví v Losailu na start první letošní Grand Prix elitní kategorie MotoGP v rámci MS silničních motocyklů.