reklama
 
 

Salač bude na cestě mezi motocyklové hvězdy bojovat na dvou frontách

9. 2. 2018
Filip Salač se vedle závodů nadějí Red Bull MotoGP Rookies Cup zúčastní ve Španělsku juniorského mistrovství světa silničních motocyklů

Praha - Český motocyklový závodník Filip Salač bude pokračovat ve své cestě za snem závodit mezi světovou elitou působením hned ve dvou prestižních seriálech.

Vedle další sezony v závodě Red Bull MotoGP Rookies Cup čeká 16letou nadějí českého motoristického sportu start ve třídě Moto3 ve španělském šampionátu CEV. Jde o oficiální juniorské mistrovství světa silničních motocyklů. 

Prezident českého Autoklubu Jan Šťovíček minulý týden ve Valencii podepsal smlouvu s týmem Cuna de Campeones. Jedná se o špičkovou španělskou stáj, která také vlastní okruh Ricarda Torma ve Valencii. a na něm i úspěšnou závodnickou školu. Salač  v jejích barvách už dříve působil.

"Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru a nabídku právě od Cuna de Campeones, kde jsem v mládí několik let působil. Na spolupráci se moc těším. Moc bych chtěl poděkovat všem sponzorům, především pak Autoklubu České republiky a panu Janu Šťovíčkovi," sdělil rodák z Mladé Boleslavi.

Tým uzavírá smlouvu s americkým autoklubem AMA o výchově mladých amerických závodníků formou dvou a tříměsíčních kempů ve Španělsku. Podobnou dohodu chystá se Španěly podepsat i Autoklub ČR

"Ekonomické zázemí okruhu Ricardo Tormo a regionu Valencie umožňuje poskytovat jezdcům stipendia, o které se budeme pro naše jezdce ucházet, a samozřejmě je podpoříme i z našich prostředků," uvedl Šťovíček v tiskové zprávě.

autor: Sport | 9. 2. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama