Salač bude na cestě mezi motocyklové hvězdy bojovat na dvou frontách

Sport Sport
9. 2. 2018 21:07
Filip Salač se vedle závodů nadějí Red Bull MotoGP Rookies Cup zúčastní ve Španělsku juniorského mistrovství světa silničních motocyklů
Filip Salač.
Filip Salač. | Foto: Gold & Goose/Red Bull Content Pool, Gold & Goose/Red Bull Content Pool

Praha - Český motocyklový závodník Filip Salač bude pokračovat ve své cestě za snem závodit mezi světovou elitou působením hned ve dvou prestižních seriálech.

Vedle další sezony v závodě Red Bull MotoGP Rookies Cup čeká 16letou nadějí českého motoristického sportu start ve třídě Moto3 ve španělském šampionátu CEV. Jde o oficiální juniorské mistrovství světa silničních motocyklů. 

Prezident českého Autoklubu Jan Šťovíček minulý týden ve Valencii podepsal smlouvu s týmem Cuna de Campeones. Jedná se o špičkovou španělskou stáj, která také vlastní okruh Ricarda Torma ve Valencii. a na něm i úspěšnou závodnickou školu. Salač  v jejích barvách už dříve působil.

"Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru a nabídku právě od Cuna de Campeones, kde jsem v mládí několik let působil. Na spolupráci se moc těším. Moc bych chtěl poděkovat všem sponzorům, především pak Autoklubu České republiky a panu Janu Šťovíčkovi," sdělil rodák z Mladé Boleslavi.

Tým uzavírá smlouvu s americkým autoklubem AMA o výchově mladých amerických závodníků formou dvou a tříměsíčních kempů ve Španělsku. Podobnou dohodu chystá se Španěly podepsat i Autoklub ČR

"Ekonomické zázemí okruhu Ricardo Tormo a regionu Valencie umožňuje poskytovat jezdcům stipendia, o které se budeme pro naše jezdce ucházet, a samozřejmě je podpoříme i z našich prostředků," uvedl Šťovíček v tiskové zprávě.

 

Právě se děje

před 58 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 1 hodinou

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy