Fenomén MotoGP Márquez se upsal Hondě do roku 2024

ČTK ČTK
20. 2. 2020 11:54
Osminásobný mistr světa silničních motocyklů Marc Márquez ze Španělska bude i nadále hájit barvy továrního týmu Repsol Honda v královské kategorii MotoGP.
Marc Márquez.
Marc Márquez. | Foto: Reuters

Sedmadvacetiletý závodník prodloužil s týmem smlouvu o další čtyři roky, s Hondou by tak měl jezdit minimálně do roku 2024.

"Jsem hrdý, že budu s Hondou spolupracovat i další čtyři roky. Honda mi dala v roce 2013 příležitost v MotoGP a od prvního roku jsme společně dosahovali úspěchů. Společně chceme být úspěšní i nadále a plnit si naše cíle," uvedl Márquez.

Rodák z Cervery se stal v roce 2010 mistrem světa ve třídě do 125 ccm, o dva roky později ovládl kategorii Moto2 a následně přešel do MotoGP. I zde hned v první sezoně vybojoval titul a doposud jich získal šest. Jen v roce 2015 byl třetí. V MotoGP doposud odjel 127 závodů, připsal si 56 výher a pětadevadesátkrát se prosadil na stupně vítězů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy