reklama
 
 

Do třetice všeho smolného. Hamilton neutekl trablům ani v Číně

16. 4. 2016 15:28
I ve třetím závodě letošní sezony formule 1 bude mít Lewis Hamilton hned v jeho úvodu velké problémy. Protože v kvalifikaci nezajel měřený čas, odstartuje jako poslední

Šanghaj - I ve třetím závodě letošní sezony formule 1 bude mít obhájce titulu Lewis Hamilton hned v jeho úvodu velké problémy. Zatímco v Austrálii a Bahrajnu se do trablů dostal v prvním kole, zítra v Číně mu nastanou už se startem Grand Prix.

Protože Britově Mercedesu selhal v první části dnešní kvalifikace hybridní pohon, nezajel ani jedno měřené kolo, což ho poslalo až na samý chvost startovního roštu. Zdá se, že najít kýžený bod zvratu této sezony, jak o něm hovořil před příletem  do Šanghaje, bude i na jeho oblíbené trati pro Hamiltona těžké.

"Samozřejmě to bude těžký závod. Neměl být snadný už s trestem za výměnu převodovky, ale takové věci jsou seslány, aby nás prověřily," připomněl Hamilton trest ztráty pěti míst na startu, kdy obdržel už před čínským závodním víkendem.

"Musíme si dál dělat svoji práci. Máme skvělý tým a výborný vůz. Je důležité nemít svěšenou hlavu. Z takových potíží se můžeme leccos naučit a jít dál," dodal

Smůla už od Melbourne

Celá nepříjemná série začala už v prvních stovkách metrů letošní sezony, kdy po souboji s týmovým kolegou Nicem Rosbergem v úvodní zatáčce australské Velké ceny musel vyjet téměř mimo trať a propadl se z pole position na šesté místo.

Pak však zabojoval a i díky taktické chybě Ferrari s volbou směsí pro do té doby jasně vedoucího Sebastiana Vettela v rudém voze z Maranella  nakonec "Stříbrné šípy" získaly double.

Trable měl dvojnásobný světový šampion také v úvodu bahrajnského podniku pod umělým osvětlením. Tam se po startu z prvního místa dostal do kontaktu s Valtteri Bottasem, za což byl pak Fin ve Williamsu potrestán průjezdem boxovou uličkou.

Kolize Hamiltona s Bottasem:

Klíče k úspěchu: strategie a rychlost

Hamilton měl štěstí v neštěstí, protože mu soupeř neprorazil pneumatiku ani vážněji nepoškodil vůz. Přesto zmatky v první zatáčce znamenaly propad až na devátou příčku. Ovšem i v tomto případě zapracovala skvělá strategie Mercedesu a Brit stál znovu na stupních vítězů.

V podobný obrat věcí k lepšímu věří i zítra v Šanghaji. "Na této trati se dá předjíždět a nás vůz je hodně rychlý. Doufejme, že bude zítra opravený a povede se dobrý závod," uvedl Hamilton.

Velká cena Číny startuje v neděli v 8:00 hodin našeho času a vysílá jej stanice Sport2, závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

autor: Radek Vičík | 16. 4. 2016 15:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama