Video: Drama v elektrické formuli v Paříži. Na stupně vítězů dojel monopost jen se třemi koly

Radek Vičík Radek Vičík
2. 5. 2018 19:00
Zatímco Fernando Alonso jel v Baku v F1 chvíli jen se dvěma nepoškozenými koly, Sam Bird si v závodě elektrických monopostů v Paříži dojel na třech kolech pro třetí pozici.
Podívejte se, jak Sam Brid dokončil závod Formule E v Paříži jen na třech kolech. | Video: ABB Formula E

Paříž - Osmý závod aktuální sezony Formule E konaný v Paříži se do historie tohoto stále ještě mladého seriálu zapíše kuriózním finišem. Sam Bird dojel na třetí příčce i přes fakt, že měl ulomené pravé přední kolo.

Brit si monopost poškodil v samotném závěru sobotního závodu v centru francouzské metropole. Zatímco o triumfu domácího Jeana-Erica Vergna nebylo pochyb, za ním se tvrdě bojovalo. V nájezdu do poslední zatáčky okruhu v okolí Invalidovny došla druhému André Lottererovi "šťáva". Němec náhle zvolnil, předjel ho obhájce titulu Lucas di Grassi, a pak si to namířil do dráhy Birdovi.

Jezdec týmu Virgin Racigng neměl kam uhnout, načež německému soupeři utrhl zadní spoiler. Co bylo horší, na svém voze přišel o kolo. To však 31letého rodáka z Londýna nerozházelo a setrvačností proťal cílovou čáru na třetím místě.

Před posledními čtyřmi podniky je v čele šampionátu Vergne s náskokem 31 bodů před Birdem. Další závod je naplánován už na 19. května v Berlíně, pak následuje historický podnik ve švýcarském Curychu a "fotbalová" sezona 2017/18 vyvrcholí dvojzávodem v New Yorku.

Budete-li se chtít například závodu na bývalém berlínském letišti Tempelhof zúčastnit osobně, zájezdy nabízí exkluzivní prodejce vstupenek na Formuli E, cestovní kancelář Prima Italia.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy