Video: Drama v elektrické formuli v Paříži. Na stupně vítězů dojel monopost jen se třemi koly

Radek Vičík Radek Vičík
2. 5. 2018 19:00
Zatímco Fernando Alonso jel v Baku v F1 chvíli jen se dvěma nepoškozenými koly, Sam Bird si v závodě elektrických monopostů v Paříži dojel na třech kolech pro třetí pozici.
Podívejte se, jak Sam Brid dokončil závod Formule E v Paříži jen na třech kolech. | Video: ABB Formula E

Paříž - Osmý závod aktuální sezony Formule E konaný v Paříži se do historie tohoto stále ještě mladého seriálu zapíše kuriózním finišem. Sam Bird dojel na třetí příčce i přes fakt, že měl ulomené pravé přední kolo.

Brit si monopost poškodil v samotném závěru sobotního závodu v centru francouzské metropole. Zatímco o triumfu domácího Jeana-Erica Vergna nebylo pochyb, za ním se tvrdě bojovalo. V nájezdu do poslední zatáčky okruhu v okolí Invalidovny došla druhému André Lottererovi "šťáva". Němec náhle zvolnil, předjel ho obhájce titulu Lucas di Grassi, a pak si to namířil do dráhy Birdovi.

Jezdec týmu Virgin Racigng neměl kam uhnout, načež německému soupeři utrhl zadní spoiler. Co bylo horší, na svém voze přišel o kolo. To však 31letého rodáka z Londýna nerozházelo a setrvačností proťal cílovou čáru na třetím místě.

Před posledními čtyřmi podniky je v čele šampionátu Vergne s náskokem 31 bodů před Birdem. Další závod je naplánován už na 19. května v Berlíně, pak následuje historický podnik ve švýcarském Curychu a "fotbalová" sezona 2017/18 vyvrcholí dvojzávodem v New Yorku.

Budete-li se chtít například závodu na bývalém berlínském letišti Tempelhof zúčastnit osobně, zájezdy nabízí exkluzivní prodejce vstupenek na Formuli E, cestovní kancelář Prima Italia.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy