Le Mans i "elektriky". Podívejte se, kde dnes závodí bývalí piloti formule 1

Radek Vičík Radek Vičík
2. 4. 2018 13:38
Hned několik pilotů formule 1 těsně před velikonočními svátky oznámilo, že je letos čeká premiéra ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Podívejte se na příběhy těch jezdců, kteří dokazují, že odchodem z formule 1 sportovní život závodníků nekončí. V jakých šampionátech dnes bojují expiloti F1?

Juan Pablo Montoya

Kam kolumbijský bouřlivák přišel, tam vyhrával. Doma tak má sedm trofejí vítěze závodu formule 1, dvě repliky Borg-Warner Trophy pro vítěze 500 mil Indianpapolis a může se pyšnit i jedním vyhraným podnikem NASCAR (triumfy v nižších formulích a IndyCar snad ani nepočítá). V posledních sezonách se 42letý pilot zaměřil na vytrvalostní závody. S nimi má coby trojnásobný vítěz 24 hodin v Daytoně už bohaté zkušenosti. Novou misí bude slavné Le Mans, kde se v nejnabitější třídě LMP2 posadí za volant Ligieru JSP217 v barvách amerického týmu United Autosports. Montoya si tak zpestří letošní působení v zámořském šampionátu sportovních vozů IMSA, kde hájí barvy téhož týmu ve speciálu Acura.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy