Le Mans i "elektriky". Podívejte se, kde dnes závodí bývalí piloti formule 1

Radek Vičík Radek Vičík
2. 4. 2018 13:38
Hned několik pilotů formule 1 těsně před velikonočními svátky oznámilo, že je letos čeká premiéra ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Podívejte se na příběhy těch jezdců, kteří dokazují, že odchodem z formule 1 sportovní život závodníků nekončí. V jakých šampionátech dnes bojují expiloti F1?

Juan Pablo Montoya

Kam kolumbijský bouřlivák přišel, tam vyhrával. Doma tak má sedm trofejí vítěze závodu formule 1, dvě repliky Borg-Warner Trophy pro vítěze 500 mil Indianpapolis a může se pyšnit i jedním vyhraným podnikem NASCAR (triumfy v nižších formulích a IndyCar snad ani nepočítá). V posledních sezonách se 42letý pilot zaměřil na vytrvalostní závody. S nimi má coby trojnásobný vítěz 24 hodin v Daytoně už bohaté zkušenosti. Novou misí bude slavné Le Mans, kde se v nejnabitější třídě LMP2 posadí za volant Ligieru JSP217 v barvách amerického týmu United Autosports. Montoya si tak zpestří letošní působení v zámořském šampionátu sportovních vozů IMSA, kde hájí barvy téhož týmu ve speciálu Acura.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy