Formule E 2019-20: Německé značky zaútočily na stupně vítězů

rav rav
23. 11. 2019 16:16
Sledujte s námi průběh aktuální sezony šampionátu elektrických formulí Formule E.

22. 11. - Rijád (Saúdská Arábie)

Brit Sam Bird z týmu Virgin se dokázal do vedení prodrat z pátého místa na startu. Za ním skončily monoposty dvou německých značek: Porsche a Mercedes.

Výsledky:

P.

jezdec

tým

čas/ztráta

1.

Sam Bird

Envision Virgin Racing

46:17.371

2.

Andre Lotterer

TAG Heuer Porsche

-1.319

3.

Stoffel Vandoorne

Mercedes-Benz EQ

-1.672

4.

Oliver Rowland

Nissan e.dams

-1.944

5.

Robin Frijns

Envision Virgin Racing

-3.983

 

Právě se děje

před 54 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy