Létající trofej a sprchy šampaňským I to bylo katalánské formulové odpoledne

Lewis Hamilton si pohazuje s trofejí pro vítěze závodu v Barceloně.
Britský pilot si nedělním vítězstvím posílil vedení v šampionátu,...
... protože jeho rival v boji o titul, Sebastian Vettel v Ferrari, obsadil až čtvrtou příčku.
Podívejte se na další snímky z Barcelony: Lewis Hamilton a Max Verstappen na stupních vítězů v Barceloně
Lewis Hamilton za safety car.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
13. 5. 2018 22:22
Podívejte se na fotografie z pátého podniku mistrovství světa formule 1, kterou byla nedělní Velká cena Španělska v Barceloně.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy