Hamilton v Barceloně ukončil Vettelovo panování v kvalifikaci, Mercedes obsadil první řadu

Radek Vičík Radek Vičík
12. 5. 2018 16:05
V letošní sezoně vyhráli kvalifikaci na závod formule 1 jen Sebastian Vettel a Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton s trofejí pro vítěze kvalifikace v Barceloně.
Lewis Hamilton s trofejí pro vítěze kvalifikace v Barceloně. | Foto: Reuters

Barcelona - Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Španělska formule 1. Obhájce titulu a lídra šampionátu v Barceloně ukončil panování Sebastiana Vettela, který stál na pole position v předchozích třech Grand Prix.

Pilot Ferrari obsadil třetí místo, vedla Hamiltona se do první řady postaví jeho týmový kolega Valtteri Bottas. Fin byl pomalejší pouze o čtyři setiny vteřiny.

"Tohel pole position jsem potřeboval. Už jsme nějakou dobu na čel startovního roštu nestál," uvedl spokojený Hamilton, jenž vyhrál třetí španělskou kvalifikaci po sobě.

Domácí fanoušky potěšili čerstvý vítěz šestihodinovky ve Spa-Francorchamps Fernando Alonso a Carlos Sainz junior, kteří se dostali až mezi nejlepší desítku. Pilot McLarenu obsadil konečné osmé místo, jeho krajan v Renaultu skončil hned za ním.

Do sobotní kvalifikace vůbec nenastoupil Brendon Hartley, který svůj monopost Toro Rosso rozbil.

Velká cena Španělska startuje v neděli v 15:10 našeho času. Závod můžete sledovat v našem online přenosu. Grand Prix vysílá stanice Sport2, kde 70 minut před startem začíná předzávodní studio.