Vettel vyhrál kvalifikaci v Bahrajnu, Hamilton bude startovat až z devátého místa

Radek Vičík Radek Vičík
7. 4. 2018 18:19
Ferrari vyhrálo kvalifikaci na Velkou cenu formule 1 poprvé od loňského Mexika, také tam stál na pole position Sebastian Vettel.
Sebastian Vettel absolvuje v Sáchiru 200. Velkou cenu své úspěšné kariéry
Sebastian Vettel absolvuje v Sáchiru 200. Velkou cenu své úspěšné kariéry | Foto: Reuters

Sáchir - Sebastian Vettel ve Ferrari byl nejrychlejší v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu formule 1. Vedle německého jezdce se do první řady startovního roštu postaví jeho týmový kolega Kimi Räikkonen.

Další dvě pozice sice patřila Mercedesům Valtteriho Bottase a Lewise Hamiltona, ale obhájce titulu musí po výměně převodky o pět míst zpět. Na tom vydělal jinak pátý Daniel Ricciardo, jenž se posune do druhé řady po bok Fina Bottase.

Hned v první části si na velké problémy zadělal Max Verstappen, který narazil do bariér. Nizozemec sice postoupil do druhé fáze, ale s poškozeným vozem nemohl dál pokračovat a patří mu 15. příčka.

Verstappenova havárie:

Ještě hůře dopadl Romain Grosjean v Haasu, který v prvním podniku sezony sahal po umístění v top5. V Sáchiru se Francouz nedostal ani mezi nejlepší patnáctku.

Prostřední část boje o pole position přinesla "stopku" pro dvojici monopostů McLaren a Toro Rosso, naopak mezi elitu se probojovala dvojice pilotů Renaultu.

Velká cena Bahrajnu začíná v neděli v 17:10 hodin našeho času. Závod můžete sledovat v našem online přenosu. Grand Prix vysílá stanice Sport2, kde 70 minut před startem začíná předzávodní studio.