Red Bull jako první ukázal novou formuli v jízdě, Renault zatím jen naznačuje

Red Bull jako první ukázal novou formuli v jízdě, Renault zatím jen naznačuje
Naopak Renault zatím zveřejnil jen několik detailních snímků.
Zbrusu nový speciál týmu rakouského nápojového magnáta Dietricha Mateschitze se jmenuje Aston Martin Red Bull Racing RB16. Po okruhu v Silverstonu se v něm ve středu na pár kol projel nizozemský pilot Max Verstappen. Druhým pilotem zůstává Alexander Albon z Thajska.
Specialitou vozu je předělaný předek vozu, který má zlepšit obtékání vzduchu, a tím zvětšit tolik žádaný aerodynamický přítlak.
Red Bull budou i letos pohánět hybridní motory Honda.
Foto: Aston Martin Red Bull Racing
Radek Vičík Radek Vičík
12. 2. 2020 18:12
Představování monopostů F1 pro novou sezonu pokračovalo i ve středu. Zatímco Red Bull se proháněl po Silverstonu, Renault nabídl jen dílčí snímky svého speciálu.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy