Druhá oběť letošního Dakaru. Nizozemský motocyklista zemřel po převozu do vlasti

Radek Vičík Radek Vičík
23. 1. 2020 21:59
Nizozemský motocyklista Edwin Straver se stal druhou obětí letošní Rallye Dakar. Závodník zemřel ve čtvrtek na následky zranění utrpěného v soutěži. Uvedl to portugalský web Diáro do Minho.

Osmačtyřicetiletý závodník spadl v předposlední etapě rallye, kdy byl na 38. místě průběžného pořadí. Straverovi dokonce na deset minut přestalo bít srdce, po resuscitaci byl v kritickém stavu převezen vrtulníkem do nemocnice v Rijádu.

Jezdec na KTM, který se na trať Rallye Dakar vydal potřetí v životě, byl pak po několika dnech letecky transportován do vlasti. Tam ale byla veškerá snaha zdravotníků marná a Straver se stal 30. obětí legendární soutěže z řad závodníků a navigátorů, letos už druhou.

V sedmé etapě zemřel po pádu portugalský motocyklista Paulo Goncalves. Motorkář v sedle stroje Hero havaroval na 276. kilometru etapy. I když k němu byla hned vyslána zdravotnická helikoptéra a byl v bezvědomí transportován do blízké nemocnice, po zástavě srdce lékaři konstatovali smrt čtyřicetiletého motocyklisty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy