České emoce po Dakaru: Kubiena opouští tým MRG, rozcházejí se i cesty Brabce a Macíka

23. 1. 2020 12:13
Zatímco Tomáš Kubiena se s týmem Orion - Moto Racing Group rozešel v dobrém, Jan Brabec veřejně ventiloval své neshody s Marinem Macíkem na sociálních sítích.

Ve středu vypluly na povrch hned dvě zásadní informace týkající se českých účastníků Rallye Dakar.

Jezdec na čtyřkolce Kubiena oznámil na tiskové konferenci týmu Orion - Motor Racing, že s partou v bleděmodrých barvách končí spolupráci.

"Byly to krásné čtyři roky, ale přišel čas jít dát. Doufám, že to s Ervínem (Krajčovičem - šéfem týmu) ještě pořádně zapijeme," uvedl 46letý závodník. Další plány si zatím nechal pro sebe.

Kubiena sice na Dakaru bojoval ve své kategorie o čelná umístění, ale ani při jednom ze čtyř startů kvůli technickým problémům neviděl cílovou rampu. Letos v Saúdské Arábii byl nejlépe v etapě třetí.

Nečekaně přišla další středeční zpráva. Motocyklista Jan Brabec oznámil na svém Instagramu, že se nezúčastní série talk show stáje Big Shock Racing Posedlí Dakarem, která měla začít už příští týden prvním zastavením v Sedlčanech. Krajně nejisté je i jeho další setrvání v týmových barvách.

"Po předchozích neshodách s Martinem Macíkem jsem se rozhodl nezúčastnit se talk show Posedli Dakarem," uvedl 36letý motocyklista.

I když Brabcova neúčast na úterní tiskové konferenci žlutočerné dakarské stáje v Praze mohla něco naznačit, pro fanoušky to bylo velké překvapení. Jak ale ukazuje vyjádření pilota kamionu Martina Macíka mladšího, rozpory v týmu byly už předtím.

"Je mi líto, že se Brabčák rozhodl, že s námi nebude na Posedlých Dakarem. Je to zpráva, která přišla až teď po Dakaru, a věřil jsem, že si to ještě rozmyslí. Ale je to jeho rozhodnutí a musíme ho respektovat," uvedl 30letý závodník, jenž na Dakaru s novým Ivecem obsadil páté místo.

"Beru to jako začátek něčeho nového," dodal pak Macík v diskuzi na svém facebookovém profilu, čímž jasně naznačil, že se jeho cesty s brněnským závodníkem rozcházejí.

Brabec byl členem týmu Big Shock Racing od svého dakarského debutu v roce 2018. Nejlepším výsledkem bylo loňské 34. místo. Letos v premiérovém ročníku soutěže v Saúdské Arábii startoval po vážné havárii v testech, v noze měl šrouby. Přesto dojel do cíle, kde mu patřila 54. pozice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Při pátečním náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy