Dakar podle Macíka: Konkurenti obdivovali jeho kamion, Rusové ho zvali "na vodu"

Dakar podle Macíka: Konkurenti obdivovali jeho kamion, Rusové ho zvali "na vodu"
Součástí týmu byl už třetí rok po sobě motocyklista Jan Brabec. Ten se na trať vydal se šrouby v noze po vážné havárii z loňských testů v Tunisku. "Po bivaku se pohyboval ve stádiu mezi normálním člověkem a zombie," přisadil si Macík na účet brněnského kamaráda, jemuž nakonec patřila 54. příčka.
Před Macíkovým Ivecem skončily jen tři ruské Kamazy a jeden běloruský MAZ, za nimiž stojí podpora továrny i státu. Český pilot tak byl nejlepším z netovárních jezdců.
To bylo pro tým, který pod vedením Martina Macíka seniora funguje už od roku 2003, velkým vyznamenáním.
Rusové i Bělorusové se k české posádce chovali přátelsky, nebyla tam žádná stopa po nevraživosti. "Kamazáci nás dokonce zvali na ´vodu´, ale my jsme neměli čas někde klábosit," uvedl Macík.
Foto: ASO
rav rav
22. 1. 2020 6:20
Podívejte se, jak Rallye Dakar prožíval nejúspěšnější český pilot kamionu Martin Macík mladší a jeho tým Big Shock Racing.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie při střelbě v Texasu pochybila, hodinu čekala, než zasáhla ve třídě

Policie při úterním zásahu proti střelci na základní škole v Texasu učinila špatné rozhodnutí - hodinu čekala, než vtrhla do učebny, v níž se útočník zabarikádoval, protože nevěděla, že jsou děti v ohrožení. Řekl to na tiskové konferenci šéf texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Steven McCraw. Útočník v učebně postřílel 19 dětí a dvě učitelky. Policie čekala se zásahem i poté, co dvě z dětí v učebně volaly na tísňovou linku a prosily o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy