Bývalý šampion F1 Lauda: Ferrari čeká pořádný flastr

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 8. 2010 11:09
FIA může italskou stáj potrestat za týmovou režii

Praha - Vysokou cenu může podle někdejšího šampiona formule 1 Nikkiho Laudy zaplatit tým Ferrari za týmovou režii, kterou předvedl na letošní Velké ceně Německa.

A nejde jen o finanční pokutu, kterou ostatně stáj z Maranella okamžitě po skončení závodu na Hockenheimringu dostala, když jí traťoví komisaři uložili zaplatit sto tisíc dolarů.

Manévr, při kterém se Felipe Massa nechal předjet na rozkaz týmu Fernandem Alonsem, totiž bude na svém zasedání osmého září, tedy čtyři dny před GP Itálie v Monze, probírat i rada světového motoristického sportu, která může italské stáji odebrat i významný počet bodů, či ji jinak znevýhodnit.

Čtěte také

Týmová režie Ferrari? Stáj se dozví svůj trest v září
Schumacher hájí Ferrari: Chápu je, udělal bych to také
Ferrari vzkazuje: Jste pokrytci. Týmová režie byla vždy

"To co Ferrari udělalo na Hockenheimringu je proti všem pravidlům. Bylo to špatné a také za to byli okamžitě potrestáni. A navíc jim ještě pořádný "flastr" dá i Světová rada motorsportu, tím jsem si jistý," prohlásil Lauda pro oficiální stránky F1.

"Ve formuli 1 můžete závodit dvěma způsoby. Buďto k tomu přistupujete politicky, a pak jste jako Ferrari. Nebo dáte svým pilotům stejnou šanci a divákům skvělou zábavu - tak jako to dělají v Red Bullu," prohlásil legendární pilot, který dva ze svých tří titulů ve formuli získal s Ferrari.

"Právě takový přístup zvedá diváky ze sedadel, protože pak vidí nejlepší jezdce v nejlepších autech a vyhrává ten nejlepší. Ne, že někdo dělá z fanoušků hlupáky tajně dohodnutým výsledkem."

 

Právě se děje

před 40 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy