Týmová režie Ferrari? Stáj se dozví svůj trest v září

Sport Sport, Red Spo
3. 8. 2010 9:40
Světová rada motorismu zasedne 8. září
Fernando Alonso testuje Ferrari
Fernando Alonso testuje Ferrari | Foto: Sport

Paříž - Až na začátku září se italská stáj Ferrari dozví, zda bude ještě dodatečně potrestána z prokázané týmové režie, které se dopustili jezdci Fernando Alonso a Felipe Massa při VC Německa.

O výši možného trestu by měla rozhodnout Světová rada motorismu.

Čtěte také:
Schumacher domlouval Massovi. Téma je soukromé, řekl
Schumacher hájí Ferrari: Chápu je, udělal bych to také
Ferrari vzkazuje: Jste pokrytci. Týmová režie byla vždy

"Na základě zprávy traťových komisařů se prezident FIA rozhodl předat celou věc do rukou Světové rady. Disciplinární řízení proběhne v Paříži 8. září 2010," cituje Eurosport oficiální stanovisko FIA:

Předseda FIA Jean Todt se nicméně slyšení nezúčastní, v minulosti totiž působil právě ve Ferrari, v roli výkonného ředitele.

Italský tým dostal už za svou týmovou režii (kdy funkcionáři nepřímo nařídili Massovi, aby se nechal předjet Alonsem) pokutu ve výši 100 000 dolarů.

Tento trest se setkal s rozporuplnými reakcemi. Zatímco Michael Schumacher krok svého bývalého zaměstnavatele hájil, jiní experti a bývalí jezdci často neskrývali nad krokem Ferrari své znechucení.

 

 

Právě se děje

před 48 minutami

V sobotu bude foukat silný vítr. Lidé by se neměli vydávat na horské túry, varují meteorologové

Východní polovinu České republiky zasáhne v sobotu silný vítr, který v nárazech může dosahovat až rychlosti 70 kilometrů v hodině. Na hřebenech hor může foukat až o síle kolem 110 kilometrů v hodině. Na západě a severozápadě Čech se čeká sněžení. Připadnout by mělo kolem deseti centimetrů sněhu, v Krušných horách kolem 15 centimetrů. Informoval o tom v pátek Český hydrometeorologický ústav.

Současně upozornil, že o víkendu se mohou zvednout hladiny řek v okolí Veselí nad Moravou v Jihomoravském kraji a ve Zlínském kraji v okolí Luhačovic, Uherského Brodu, Valašských Klobouk, Vizovic a Zlína. Voda by se ale neměla vylévat z břehů.

Se silným větrem by měli počítat lidé od půlnoci na sobotu do nedělního odpoledne na severovýchodě Pardubického kraje a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V sobotu dopoledne bude foukat i na východě Jihomoravského kraje a ve Zlínském kraji.

Podle meteorologů může silný vítr poškodit stromy a způsobit menší škody na budovách. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, uvedli meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy