Týmová režie Ferrari? Stáj se dozví svůj trest v září

Sport Sport, Red Spo
3. 8. 2010 9:40
Světová rada motorismu zasedne 8. září
Fernando Alonso testuje Ferrari
Fernando Alonso testuje Ferrari | Foto: Sport

Paříž - Až na začátku září se italská stáj Ferrari dozví, zda bude ještě dodatečně potrestána z prokázané týmové režie, které se dopustili jezdci Fernando Alonso a Felipe Massa při VC Německa.

O výši možného trestu by měla rozhodnout Světová rada motorismu.

Čtěte také:
Schumacher domlouval Massovi. Téma je soukromé, řekl
Schumacher hájí Ferrari: Chápu je, udělal bych to také
Ferrari vzkazuje: Jste pokrytci. Týmová režie byla vždy

"Na základě zprávy traťových komisařů se prezident FIA rozhodl předat celou věc do rukou Světové rady. Disciplinární řízení proběhne v Paříži 8. září 2010," cituje Eurosport oficiální stanovisko FIA:

Předseda FIA Jean Todt se nicméně slyšení nezúčastní, v minulosti totiž působil právě ve Ferrari, v roli výkonného ředitele.

Italský tým dostal už za svou týmovou režii (kdy funkcionáři nepřímo nařídili Massovi, aby se nechal předjet Alonsem) pokutu ve výši 100 000 dolarů.

Tento trest se setkal s rozporuplnými reakcemi. Zatímco Michael Schumacher krok svého bývalého zaměstnavatele hájil, jiní experti a bývalí jezdci často neskrývali nad krokem Ferrari své znechucení.

 

 

Právě se děje

před 26 minutami

Vrátili jste se z oblasti s koronavirem? Zůstaňte chvíli doma, doporučil Číňanům Peking

Úřady v čínském hlavním městě Pekingu vyzvaly obyvatele města, kteří se vracejí z oblastí zasažených novým typem koronaviru, aby 14 dnů zůstali doma, a zabránili tak šíření nákazy. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou výzvu vydala i obchodní metropole Šanghaj.

Čína zesiluje opatření, aby zamezila šíření viru, kterým se od konce loňského roku v nejlidnatější zemi světa nakazilo více než 800 osob a 26 z nich zemřelo. Uzavřena je desítka měst v centrální provincii Chu-pej, odkud se nákaza šíří a odkud je hlášeno nejvíce případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy