Schumacher hájí Ferrari: Chápu je, udělal bych to také

Ivo Pospíšil
27. 7. 2010 11:50
Šampionát může vyhrát jen jeden, říká zkušený Němec
Michael Schumacher
Michael Schumacher | Foto: Sport

Hockenheim - Požadovala se diskvalifikace, zatím přišel finanční trest. A i ten šéfy Ferrari pořádně rozlítil.

Italská stáj totiž v průběhu nedělní VC Německa nařídila svému pilotovi Felipe Massovi, aby před sebe pustil svého týmového kolegu Fernanda Alonsa.

Za prvé, prý byl rychlejší. Za druhé, Španěl má ještě větší šanci bojovat o titul mistra světa. Byla to však jasná aplikace jinak zakázané týmové režie.

Čtěte také:
Ferrari vzkazuje: Jste pokrytci. Týmová režie byla vždy
Pokutou to nekončí.Ferrari za režii čekají další tresty
VC Německa rozhodla maskovaná domluva Alonsa a Massy

"Neomluvitelná týmová dohoda. Fanoušci si koupili lístek, aby viděli toho nejlepšího a místo toho byli takto podvedeni," láteřil po závodě legendární závodník Niki Lauda.

Ferrari pak dostalo pokutu 100.000 dolarů, body pro Alonsa však zatím zůstaly. A teď ztrácí na vedoucího Lewise Hamiltonu 34 bodů. I pokuta však rozhněvala šéfa Lucu di Montezemola, který to označil za pokrytecké, neboť tyto triky zde byly a nádale budou.

Italské stáje se pak zastal i sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, nyní jezdící ve stáji Mercedes GP.

"Také já jsem byl za toto v minulosti kritizován. Naprosto je ale chápu a kdybych byl v takové situaci, jako byli oni, udělal bych to také. Nakonec, jsme tu proto, abychom vyhráli mistrovství světa. A vyhrát může vždy jen jeden," citují ho stránky Autosportu.

"Nakonec vám ty body budou chybět, ztratíte možnost zvítězit a budete se pak ptát, proč jste to jen udělal," míní Němec. 

Schumacher v minulosti vyhrál v barvách Ferrari pět mistrovských titulů. Nyní mu však (po návratu) patří s osmatřiceti body deváté místo.

"I v minulých závodech byly jednoznačně vidět týmové pokyny a všichni to akceptovali. Když jsme to dělali v minulých letech my, přišlo to lidem zbytečné, s čímž mohu i trochu souhlasit. V principu to ale nejde. Možná to jen příště udělat ne tak okatě, aby to nebylo úplně nápadné. Cíl ale zůstává vždy jen jeden: Vyhrát mistrovství světa," uzavřel Schumacher.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy