Schumacher hájí Ferrari: Chápu je, udělal bych to také

Ivo Pospíšil
27. 7. 2010 11:50
Šampionát může vyhrát jen jeden, říká zkušený Němec
Michael Schumacher
Michael Schumacher | Foto: Sport

Hockenheim - Požadovala se diskvalifikace, zatím přišel finanční trest. A i ten šéfy Ferrari pořádně rozlítil.

Italská stáj totiž v průběhu nedělní VC Německa nařídila svému pilotovi Felipe Massovi, aby před sebe pustil svého týmového kolegu Fernanda Alonsa.

Za prvé, prý byl rychlejší. Za druhé, Španěl má ještě větší šanci bojovat o titul mistra světa. Byla to však jasná aplikace jinak zakázané týmové režie.

Čtěte také:
Ferrari vzkazuje: Jste pokrytci. Týmová režie byla vždy
Pokutou to nekončí.Ferrari za režii čekají další tresty
VC Německa rozhodla maskovaná domluva Alonsa a Massy

"Neomluvitelná týmová dohoda. Fanoušci si koupili lístek, aby viděli toho nejlepšího a místo toho byli takto podvedeni," láteřil po závodě legendární závodník Niki Lauda.

Ferrari pak dostalo pokutu 100.000 dolarů, body pro Alonsa však zatím zůstaly. A teď ztrácí na vedoucího Lewise Hamiltonu 34 bodů. I pokuta však rozhněvala šéfa Lucu di Montezemola, který to označil za pokrytecké, neboť tyto triky zde byly a nádale budou.

Italské stáje se pak zastal i sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, nyní jezdící ve stáji Mercedes GP.

"Také já jsem byl za toto v minulosti kritizován. Naprosto je ale chápu a kdybych byl v takové situaci, jako byli oni, udělal bych to také. Nakonec, jsme tu proto, abychom vyhráli mistrovství světa. A vyhrát může vždy jen jeden," citují ho stránky Autosportu.

"Nakonec vám ty body budou chybět, ztratíte možnost zvítězit a budete se pak ptát, proč jste to jen udělal," míní Němec. 

Schumacher v minulosti vyhrál v barvách Ferrari pět mistrovských titulů. Nyní mu však (po návratu) patří s osmatřiceti body deváté místo.

"I v minulých závodech byly jednoznačně vidět týmové pokyny a všichni to akceptovali. Když jsme to dělali v minulých letech my, přišlo to lidem zbytečné, s čímž mohu i trochu souhlasit. V principu to ale nejde. Možná to jen příště udělat ne tak okatě, aby to nebylo úplně nápadné. Cíl ale zůstává vždy jen jeden: Vyhrát mistrovství světa," uzavřel Schumacher.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy