Ferrari vzkazuje: Jste pokrytci. Týmová režie byla vždy

Red Spo, ČTK
26. 7. 2010 22:52
Stáj použila při VC Německa maskovanou týmovou režii
Foto: Reuters

Londýn - Prezident stáje formule 1 Ferrari Luca di Montezemolo označil kritiky italského týmu za pokrytce.

Podle něj existuje takzvaná týmová režie navzdory všem zákazům v šampionátu odjakživa.

Italská stáj se stala terčem kritiky po nedělní Velké ceně Německa. Felipe Massa jel od prvního kola v čele, ale ve 47. okruhu dostal přes rádio informaci, že druhý Fernando Alonso je rychlejší. Brazilský pilot o dvě kola později zpomalil a pustil týmového kolegu před sebe.

Čtěte také:
Pokutou to nekončí.Ferrari za režii čekají další tresty
VC Německa rozhodla maskovaná domluva Alonsa a Massy

"Kritika mě nezajímá. Zopakuji jen to, co tvrdím pořád," citovala Di Montezemola agentura Reuters. "Každý z našich jezdců to ví a musí se s tím smířit: Zájem týmu je před zájmem jedince," dodal.

"Tyhle věci se ve formuli děly už za dob Tazia Nuvolariho a jako sportovní ředitel jsem to sám zažil nejen v dobách Nikiho Laudy," přidal Di Montezemolo. "Takže dost bylo pokrytectví. Samozřejmě ale chápu, že někteří lidé by byli rádi, kdyby si naši jezdci šli po krku," dodal.

Ferrari dostalo od komisařů závodu pokutu 100.000 dolarů (1,94 milionu korun). O dalších případných sankcích bude rozhodovat vedení FIA.

Výsledky však zůstaly beze změn a Alonso na pátém místě průběžného pořadí ztrácí osm závodů před koncem seriálu na vedoucího Lewise Hamiltona z McLarenu 34 bodů. Massa, který mohl zvítězit téměř přesně po roce od vážného zranění hlavy, je o 38 bodů za Alonsem osmý.

 

Právě se děje

Další zprávy