Patnáct let a skoro "tři sta z místa". Tak mladá pilotka Buggyry lámala rekordy

Patnáct let a skoro "tři sta z místa". Tak mladá pilotka Buggyry lámala rekordy
Buggyra přivezla na letiště v Panenském Týnci svůj osvědčený rychlostní speciál, který dostal automatickou převodovku a celou řadu dalších vylepšení včetně futuristické aerodynamické kapoty.
Cíl byl jasný, překonat dosud nejlepší světové výkony tahačů na 500 metrů s pevným i letmým startem.
A to se stále ještě patnáctileté závodnici povedlo.
Půl kilometru "z místa" Aliyyah Kolocová ujela na druhý pokus za 13,20 vteřiny. Průměrnou rychlostí 136,36 km/h porazila o šest km/h dosavadního držitele rekordu - Švéda Boijeho Ovebrinka ve Volvu.
Foto: Buggyra
rav Buggyra, rav
25. 6. 2020 18:27
Podívejte se na fotografie z útoku na rychlostní rekord kamionu na 500 metrů s pevným i letmým startem, který ve středu na letišti v Panenském Týnci podnikla teprve 15letá pilotka Buggyry Aliyyah Kolocová.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy