Patnáct let a skoro "tři sta z místa". Tak mladá pilotka Buggyry lámala rekordy

Patnáct let a skoro "tři sta z místa". Tak mladá pilotka Buggyry lámala rekordy
Buggyra přivezla na letiště v Panenském Týnci svůj osvědčený rychlostní speciál, který dostal automatickou převodovku a celou řadu dalších vylepšení včetně futuristické aerodynamické kapoty.
Cíl byl jasný, překonat dosud nejlepší světové výkony tahačů na 500 metrů s pevným i letmým startem.
A to se stále ještě patnáctileté závodnici povedlo.
Půl kilometru "z místa" Aliyyah Kolocová ujela na druhý pokus za 13,20 vteřiny. Průměrnou rychlostí 136,36 km/h porazila o šest km/h dosavadního držitele rekordu - Švéda Boijeho Ovebrinka ve Volvu.
Foto: Buggyra
rav Buggyra, rav
25. 6. 2020 18:27
Podívejte se na fotografie z útoku na rychlostní rekord kamionu na 500 metrů s pevným i letmým startem, který ve středu na letišti v Panenském Týnci podnikla teprve 15letá pilotka Buggyry Aliyyah Kolocová.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 1 hodinou

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy