Souboj nadupaných sportovních vozů. Bylo rychlejší Lamborghini, nebo Mercedes?

rav rav
29. 5. 2020 17:42
Brněnské letiště bylo během koronavirové pauzy svědkem netradičního souboje. Ve sprintu na 2700 metrů si to rozdaly dva nejsilnější vozy z garáží týmu Buggyra Zero Mileagace Racing.
Podívejte se na video z přímé konfrontace Mercedesu AMG GT3 a Lamborghini Huracan SuperTrofeo. | Video: BUGGYRA brand

V souboji na ranveji letiště v Tuřanech se tak minulý týden proti sobě postavily dvě šestisetkoňové "bestie": Mercedes AMG GT3 a Lamborghini Huracan Super Trofeo. Za volantem prvního vozu se střídali David Vršecký a Aliyyah Koloc, barvy brněnské "divize" hájili Jiří Mičánek s druhou z 15letých dvojčat Kolocových, Yasmeen. A právě Lamborghini v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra bylo na konci měřeného úseku rychlejší. Jeho maximálka 294 km/h ovšem Mercedes pokořila jen o 3 km/h.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Běloruská policie při nedělních demonstracích proti režimu Alexandra Lukašenka zatkla 442 lidí

Běloruská policie při nedělních protestech v zemi zatkla celkem 442 lidí, z nichž 266 zadržela v hlavním městě Minsku. Ve vazbě je jich do verdiktů ve správních řízeních kvůli narušení veřejného pořádku zatím drženo 330. Informoval o tom zpravodajský server Tut.by s odvoláním na údaje poskytnuté dnes ministerstvem vnitra.

V Bělorusku se konají demonstrace od prezidentských voleb z 9. srpna, které podle úřadů pošesté vyhrál Alexandr Lukašenko se ziskem více než 80 procent hlasů. Hodně Bělorusů je přesvědčených, že tento výsledek je zfalšovaný, a opozice, stejně jako EU, ho neuznává. Demonstrace, jejichž účastníci požadují odchod Lukašenka, vládnoucího už 26 let, a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

V neděli se v Minsku a řadě dalších měst opět konaly velké protesty. Zpravodajové ruských sdělovacích prostředků odhadli účast jen v běloruské metropoli na 50 000 až 70 000 lidí. Běloruské ministerstvo vnitra tvrdilo, že účastníků bylo v Minsku nejvýše 18 000 a že jejich počet v celé zemi se celkem pohyboval kolem 20 000.

Zdroj: ČTK
Další zprávy