Souboj nadupaných sportovních vozů. Bylo rychlejší Lamborghini, nebo Mercedes?

rav rav
29. 5. 2020 17:42
Brněnské letiště bylo během koronavirové pauzy svědkem netradičního souboje. Ve sprintu na 2700 metrů si to rozdaly dva nejsilnější vozy z garáží týmu Buggyra Zero Mileagace Racing.
Podívejte se na video z přímé konfrontace Mercedesu AMG GT3 a Lamborghini Huracan SuperTrofeo. | Video: BUGGYRA brand

V souboji na ranveji letiště v Tuřanech se tak minulý týden proti sobě postavily dvě šestisetkoňové "bestie": Mercedes AMG GT3 a Lamborghini Huracan Super Trofeo. Za volantem prvního vozu se střídali David Vršecký a Aliyyah Koloc, barvy brněnské "divize" hájili Jiří Mičánek s druhou z 15letých dvojčat Kolocových, Yasmeen. A právě Lamborghini v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra bylo na konci měřeného úseku rychlejší. Jeho maximálka 294 km/h ovšem Mercedes pokořila jen o 3 km/h.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Nejvyšší soud v Brazílii nařídil vyšetřování Bolsonara, prezident reagoval pohrůžkou

Soudce nejvyššího brazilského soudu nařídil ve středu vyšetřování prezidenta země Jaira Bolsonara kvůli jeho výrokům o tom, že brazilský volební systém je náchylný k podvodům. Soudce tak rozhodl na základě žádosti nejvyššího volebního soudu, který zahájení vyšetřování hlavy států oznámil v pondělí. Informovala o tom agentura AFP.

Vyšetřování se bude soustředit především na více než dvouhodinové vystoupení prezidenta, přenášené živě minulý týden na Facebooku, během něhož prezident bez předložení důkazů tvrdil, že brazilský elektronický hlasovací mechanismus otevírá prostor volebním podvodům. Krajně pravicový lídr také silně kritizoval několik soudců nejvyššího soudu.

Bolsonaro na zprávu reagoval pohrůžkou, že by jeho odpověď na vyšetřování mohla překročit rámec ústavy. "Tohle vyšetřování není v mezích ústavy, takže protilék na to také není v mezích ústavy," prohlásil podle agentury Reuters bez dalšího upřesnění na sociálních sítích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy