Souboj nadupaných sportovních vozů. Bylo rychlejší Lamborghini, nebo Mercedes?

rav rav
29. 5. 2020 17:42
Brněnské letiště bylo během koronavirové pauzy svědkem netradičního souboje. Ve sprintu na 2700 metrů si to rozdaly dva nejsilnější vozy z garáží týmu Buggyra Zero Mileagace Racing.
Podívejte se na video z přímé konfrontace Mercedesu AMG GT3 a Lamborghini Huracan SuperTrofeo. | Video: BUGGYRA brand

V souboji na ranveji letiště v Tuřanech se tak minulý týden proti sobě postavily dvě šestisetkoňové "bestie": Mercedes AMG GT3 a Lamborghini Huracan Super Trofeo. Za volantem prvního vozu se střídali David Vršecký a Aliyyah Koloc, barvy brněnské "divize" hájili Jiří Mičánek s druhou z 15letých dvojčat Kolocových, Yasmeen. A právě Lamborghini v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra bylo na konci měřeného úseku rychlejší. Jeho maximálka 294 km/h ovšem Mercedes pokořila jen o 3 km/h.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy