Alonso byl ve větrném tréninku v Indianapolis čtvrtý nejrychlejší

ČTK ČTK
18. 5. 2017 13:10
Šampion formule 1 Fernando Alonso se neztratí ani v seriálu Indy. Při své premiéře byl v tréninku na závod Indianapolis 500 čtvrtý nejrychlejší.
Fernando Alonso
Fernando Alonso | Foto: Reuters

Indianapolis - Pilot formule 1 Fernando Alonso byl při své premiéře čtvrtým nejrychlejším mužem tréninku na závod Indianapolis 500, který výrazně ovlivnil silný vítr. Jezdec McLarenu, jenž kvůli startu v USA vynechá o příštím víkendu Velkou cenu F1 v Monaku, byl ale spokojen, že si jízdu na oválné dráze vyzkoušel.

"Bylo to zrádné, to rozhodně," řekl dvojnásobný šampion F1. "Podmínky moc nepomáhaly, ale pro mne jsou jakékoliv podmínky dobrou zkušeností," dodal Španěl, jenž hodlá využít všechny vypsané tréninkové dny, aby si zvykl na trať, na které jsou sice jen čtyři levé zatáčky, pro jezdce a nastavení vozu je ale kvůli vysokým rychlostem mimořádně náročná.

V silném větru zaznamenalo měřená kola jen 14 z 33 jezdců. "Všechno šlo podle plánu. Tým využil moje jízdy k otestování nějakých věcí v nastavení motoru, takže to byl produktivní den," uvedl pětatřicetiletý Alonso, jenž by rád získal takzvanou "trojkorunu", tedy vítězství v Monaku, Indy 500 a 24 hodin v Le Mans. To se zatím podařilo jen Grahamu Hillovi.

 

Právě se děje

před 26 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy