Ďábelský ostrov, Zelené peklo i nástrahy oválů. Tady všude jde při závodech o život

Radek Vičík Radek Vičík
4. 6. 2019 20:55
V pondělí tragická nehoda britského motocyklisty Daleyho Mathisona potvrdila, že Tourist Trophy je nejnebezpečnějším závodem světa. Jaké další riskantní podniky pamatuje historie světa dvou a čtyř kol? To se dozvíte z našeho přehledu.
Motoristické závody jsou plné nebezpečí. O tom se loni v Monze přesvědčil i Marcus Ericsson při havárii monopostu F1 Alfa Romeo.
Motoristické závody jsou plné nebezpečí. O tom se loni v Monze přesvědčil i Marcus Ericsson při havárii monopostu F1 Alfa Romeo. | Foto: Reuters

Baja 1000

Populární mexický terénní závod není nebezpečný ani tak z důvodu častých nehod, jako kvůli veliké kriminalitě. Poloostrov Baja California je místem regulérní války gangů. Okrádání závodníků i diváků je tam na denním pořádku a občas dojde i na únos za účelem zisku výkupného. Před 11 lety tak byl devět dní zadržován i pilot stáje Team Malo. Únoscem byl bývalý policejní důstojník.

Jak ukazuje přiložené video, ani s pořadatelskou službou to v Mexiku neberou příliš vážně. Na závodní trať se tak dostane prakticky kdokoliv v čemkoliv.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Při útoku afghánské armády na úkryt Tálibánu zemřelo 35 civilistů, hlásí úřady

Nejméně 35 civilistů zahynulo a 13 dalších utrpělo zranění v noci na pondělí při útoku afghánských vládních sil na úkryt povstalců z řad Tálibánu v provincii Hílmand na jihu země. Podle agentury Reuters to uvedli dva zástupci místních úřadů. Informace o operaci se nicméně rozcházejí. Americká armáda, která afghánské vládní síly podporuje, sdělila, že zabito bylo 22 bojovníků Tálibánu, o civilních obětech nehovoří.

Zdroj: ČTK
Další zprávy