Sbohem, Niki! S legendou se na velkolepém obřadu plném hvězd rozloučil i Terminátor

Syn Mathias neudržel slzy po zádušní mši za Nikiho Laudu konané ve středu ve vídeňské katedrále svatého Štěpána
Rodina, veřejnost i osobnosti vzdaly ve středu ve vídeňské katedrále svatého Štěpána naposledy hold trojnásobnému mistru světa formule 1 Nikimu Laudovi, jenž zemřel 20. května v Curychu.
Mezi čestnými hosty nechyběl ani asi nejslavnější Rakušan současnosti, hollywoodský herec a politik Arnold Schwarzenegger.
Ostatky legendárního rakouského pilota byly vystaveny na katafalku v zavřené rakvi...
...na níž byla položena jeho závodní helma.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
Aktualizováno 29. 5. 2019 16:51
Prohlédněte si fotografie ze středečního smutečního rozloučení s trojnásobným mistrem světa F1 Nikim Laudou, které proběhlo v katedrále svatého Štěpána ve Vídni, a na snímky z tryzny za hvězdu Velkých cen pořádané v neděli v Monaku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy