Italské paradoxy. Tak začal v Misanu boj o okruhový titul v ME tahačů

Adam Lacko si s novou Buggyrou vyjel v Misanu 44 bodů a je v čele seriálu.
To mu v konečném hodnocení přineslo vedení.
Ale obhájce titulu, Němec Jochen Hahn, ztrácí jen dva body.
Souboj o pozici jedničky tak bude asi až do posledního víkendu v Jaramě velmi vyrovnaný.
Stejně tak, jako byly v Itálii vyrovnané souboje na trati.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
28. 5. 2019 21:44
Prohlédněte si nejhezčí fotografie z víkendových závodů mistrovství Evropy tahačů na okruzích v Misanu.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy