Kazašská hokejová reprezentace

Kazašský národní tým vznikl v roce 1992 po rozpadu Sovětského svazu.

V elitní skupině mistrovství světa si poprvé zahrál v roce 1998. Od té doby nepravidelně postupuje a sestupuje. Nejlepším umístěním je 12. příčka z roku 2005. Poslední léta pendlují mez elitní skupinou MS a první divizí. V roce 2016 budou hrát na šampionátu v Moskvě opět mezi nejlepšími.

Kazaši se zúčastnili dvou olympijských turnajů, na nichž skončili osmí a devátí. Na olympiádu 2014 v Soči se nekvalifikovali.

Současným koučem je Andrej Nazarov. Rekordmanem v počtu startů za národní tým je se 78 zápasy Alexandr Koreškov.

Hráči nebojovali, lídr sóloval. Slováci na MS propadli a řečmi podráždili osobnosti
MS v hokeji

Slováci se na MS juniorů zmohli na jedinou šťastnou výhru proti Kazachům a čelí kritice. Rozpor mezi jejich řečmi a projevem na ledě byl obrovský.

Hokejisté Kazachstánu sestoupili z elitní kategorie MS dvacítek

Hokejisté Kazachstánu po dvou letech sestoupili z elitní kategorie mistrovství světa dvacítek. Na turnaji v Ostravě podlehli v rozhodujícím třetím utkání série o udržení nováčkovi Německu 0:6. Za rok na šampionátu v kanadských městech Edmontonu a Red Deeru je nahradí Rakousko.

Kazachstán v sobotu odpověděl na čtvrteční porážku s Německem 0:4 úspěšným výsledkem 4:1 a na šestý pokus na turnaji poprvé vyhrál. Ale dnešní klíčový duel už se týmu nepovedl.

Skóre otevřel ve 13. minutě po přihrávce Tara Jentzsche z pozice mezi kruhy Dominik Bokk. Tentýž hráč v polovině utkání po pokusu Leona Hüttla z dorážky zvýšil na 2:0.

Za 83 sekund se prosadil Tim Fleicher a mezi 34. a 35. minutou zařídili Němcům už pětibrankový náskok Lukas Reichel a Niklas Heinzinger. V 56. minutě dovršil výsledek Eric Mik.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě - o udržení - 3. zápas:

Německo - Kazachstán 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Bokk (Jentzsch, Seider), 31. Bokk (Hüttl, Mik), 32. Fleischer (Valenti, Schinko), 34. Reichel (Peterka), 35. Heinzinger (Jentzsch, Schütz), 56. Mik (Mass, Schütz). Rozhodčí: Morozov (Rus.), Tscherrig (Švýc.) - Hägerström (Fin.), Lederer (ČR). Vyloučení: 5:1, navíc Brune (Něm.) 10 min. Bez využití. Diváci: 1124. Konečný stav série: 2:1.

Kazachstán porazil Německo 4:1, o sestupu se rozhodne v neděli

Hokejisté Kazachstánu porazili v Ostravě na mistrovství světa dvacítek Německo 4:1 a v sérii o udržení si vynutili rozhodující zápas. Nováček elitní kategorie nenavázal na čtvrteční výhru 4:0, o sestupu se tak rozhodne v Ostravar Aréně v neděli od 11:00.

Kazaši po úvodním náporu Němců otevřeli v páté minutě skóre, gólmana Henrika Haneho překonal bekhendem Stanislav Alexandrov. V čase 25:05 krátce po skončení své přesilové hry udeřili podruhé a z dorážky zvýšil Oleg Bojko.

Po 92 vteřinách se po individuální akci trefil z mezikruží opět Alexandrov a v 57. minutě při německé power play zařídil už čtyřbrankový náskok Denis Čaropov. Kazašský gólman Vladislav Nurek sice přišel 89 sekund před koncem o čisté konto, ale při důležitém vítězství ho to mrzet nemuselo.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě:

Kazachstán - Německo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Alexandrov (Sajko), 26. Bojko (Musorov), 42. Alexandrov (Šajchmeddenov), 57. Čaporov (Musorov) - 59. Schinko (Wirt, Kinder). Rozhodčí: Hejduk (ČR), Tscherrig (Švýc.) - Bowles (USA), Nordlander (Švéd.). Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1489. Stav série: 1:1.

Kanonýr, hračička nebo obránce z NHL. Nebezpečí od Švédů hrozí i zpoza brány
MS v hokeji

Samuel Fagemo nastřílel ve čtyřech zápasech MS šest gólů, Nils Höglander uchvátil lakrosovou trefou. Ve čtvrtfinále se švédské hvězdy postaví Česku.
Nejhrubší tým turnaje se musí proměnit. Češi ve čtvrtfinále vsadí na švýcarský recept
MS v hokeji

Švédové natáhli úžasnou sérii a na MS propluli skupinou. Ve čtvrtfinále se čeká jejich postup. Češi uspějí jedině se štěstím a vypětím všech sil.
Aby zvýšili šanci na čtvrtfinále, musí Češi obrat favority. Jinak budou přát Němcům
MS v hokeji

Pokud chtějí mít čeští junioři postup do čtvrtfinále MS ve svých rukách, musí získat v zápasech proti Američanům a Kanaďanům více bodů než Němci.
Češi přiblížili hrozbu propadáku. Šílený start, začali jsme hrát pozdě, mrzelo Varaďu
MS v hokeji

Čeští junioři si zadělali na problémy v boji o čtvrtfinále. Pokud nezískají proti USA a Kanadě ani bod, budou spoléhat na příznivý souběh výsledků.
Slováci odvrátili blamáž s Kazachstánem v posledních minutách, Němci podlehli USA
MS v hokeji

Nakonec rozhodl necelé tři minuty před koncem zápasu Tkáč. Jeho gól muselo potvrdit video.
Pár minut od ostudy. Některým hráčům se třásla kolena, viděl brankář Slováků Hlavaj
MS v hokeji

Slováci bojovali v zápase proti Kazachstánu na téměř domácím MS juniorů s obrovskou nervozitou. Brankář Hlavaj ji pozoroval na mladších spoluhráčích.
Úspěch, průměr nebo průšvih. Premiéra s Rusy napoví, čeho jsou Češi na MS schopni
MS v hokeji

Český hokejový svátek roku startuje. Možnosti domácí reprezentace na MS juniorů naznačí už první utkání proti jednomu z hlavních favoritů, Rusku.
Pro bezpečnost už se víc udělat nedá, říká šéfka MS. Střelba v nemocnici neměla vliv
MS v hokeji

Za týden se v Ostravě a Třinci rozjede hokejové MS juniorů. Bezpečnosti byla věnována maximální pozornost už před tragickou událostí v nemocnici.
Nářky musí skončit. MS juniorů bez medaile bude totální neúspěch, soudí Hadamczik
MS v hokeji

Alois Hadamczik tvrdí, že cokoliv jiného než medaile bude na domácím MS juniorů pro Čechy zklamáním. Udivilo ho vyřazení některých hráčů z týmu.
Nečekaně úspěšné spojení. Maďary už vítají na Slovensku jako přínos, v lize zůstanou
Hokej

Miškovec a Budapešť ve slovenské lize, Székesfehérvár jako tradiční účastník EBEL. Hokejová expanze Maďarů má přinést zkvalitnění reprezentace.
Nejhezčí moment v kariéře, pohádka na pokračování. Britové oslavují svůj zázrak
MS v hokeji

Britové a Italové prožili po záchraně pocity srovnatelné s vítězstvím na turnaji. Poprvé po třinácti letech se na MS v hokeji udrželi oba nováčci.
Dánové vypadli z elitní kategorie hokejového MS dvacítek
Hokej

Hokejisté Dánska sestoupili z elitní kategorie mistrovství světa hráčů do 20 let. Dánové se loučí po pěti letech.
Osobní řidič a jeden Kazach stokrát za den. I tak Hrachovina poznává život v Astaně
Hokej

"V Astaně žijí Asiaté, takže vám připadá, že jste jednoho člověka viděl stokrát za den," vypráví brankář Dominik Hrachovina o své kazašské štaci.
Bouřlivák Nazarov skončil na lavičce Barysu Astany a dále nepovede ani kazašskou reprezentaci
Hokej

Hokejový bouřlivák Andrej Nazarov už po třech zápasech KHL skončil na střídačce Barysu Astana a zároveň dál nepovede ani kazašskou reprezentaci.
Rusové si poradili s Nory a dotáhli se na Čechy. Dánové se přiblížili čtvrtfinále
MS v hokeji

Hokejisté domácího Ruska si v základní skupině A světového šampionátu poradili po výsledku 3:0 s Norskem a dotáhli se bodově na český tým.
Ovečkin se na MS uvedl asistencí a výhrou, Kazaši sestupují
Hokej

Švédové porazili v severském derby Norsko 3:2. Vítěznou branku vstřelil v přesilovce Robert Rosen.