Hokejisté Kazachstánu sestoupili z elitní kategorie MS dvacítek

5. 1. 2020 14:20

Hokejisté Kazachstánu po dvou letech sestoupili z elitní kategorie mistrovství světa dvacítek. Na turnaji v Ostravě podlehli v rozhodujícím třetím utkání série o udržení nováčkovi Německu 0:6. Za rok na šampionátu v kanadských městech Edmontonu a Red Deeru je nahradí Rakousko.

Kazachstán v sobotu odpověděl na čtvrteční porážku s Německem 0:4 úspěšným výsledkem 4:1 a na šestý pokus na turnaji poprvé vyhrál. Ale dnešní klíčový duel už se týmu nepovedl.

Skóre otevřel ve 13. minutě po přihrávce Tara Jentzsche z pozice mezi kruhy Dominik Bokk. Tentýž hráč v polovině utkání po pokusu Leona Hüttla z dorážky zvýšil na 2:0.

Za 83 sekund se prosadil Tim Fleicher a mezi 34. a 35. minutou zařídili Němcům už pětibrankový náskok Lukas Reichel a Niklas Heinzinger. V 56. minutě dovršil výsledek Eric Mik.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě - o udržení - 3. zápas:

Německo - Kazachstán 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Bokk (Jentzsch, Seider), 31. Bokk (Hüttl, Mik), 32. Fleischer (Valenti, Schinko), 34. Reichel (Peterka), 35. Heinzinger (Jentzsch, Schütz), 56. Mik (Mass, Schütz). Rozhodčí: Morozov (Rus.), Tscherrig (Švýc.) - Hägerström (Fin.), Lederer (ČR). Vyloučení: 5:1, navíc Brune (Něm.) 10 min. Bez využití. Diváci: 1124. Konečný stav série: 2:1.