Kazachstán porazil Německo 4:1, o sestupu se rozhodne v neděli

4. 1. 2020 13:52

Hokejisté Kazachstánu porazili v Ostravě na mistrovství světa dvacítek Německo 4:1 a v sérii o udržení si vynutili rozhodující zápas. Nováček elitní kategorie nenavázal na čtvrteční výhru 4:0, o sestupu se tak rozhodne v Ostravar Aréně v neděli od 11:00.

Kazaši po úvodním náporu Němců otevřeli v páté minutě skóre, gólmana Henrika Haneho překonal bekhendem Stanislav Alexandrov. V čase 25:05 krátce po skončení své přesilové hry udeřili podruhé a z dorážky zvýšil Oleg Bojko.

Po 92 vteřinách se po individuální akci trefil z mezikruží opět Alexandrov a v 57. minutě při německé power play zařídil už čtyřbrankový náskok Denis Čaropov. Kazašský gólman Vladislav Nurek sice přišel 89 sekund před koncem o čisté konto, ale při důležitém vítězství ho to mrzet nemuselo.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě:

Kazachstán - Německo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Alexandrov (Sajko), 26. Bojko (Musorov), 42. Alexandrov (Šajchmeddenov), 57. Čaporov (Musorov) - 59. Schinko (Wirt, Kinder). Rozhodčí: Hejduk (ČR), Tscherrig (Švýc.) - Bowles (USA), Nordlander (Švéd.). Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1489. Stav série: 1:1.