Juventus vyhrál šlágr s Interem a má v čele čtyřbodový náskok

28. 2. 2016 22:57
Leonardo Bonucci slaví gól do sítě Interu
Leonardo Bonucci slaví gól do sítě Interu | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu zvítězili v 27. kole italské ligy nad Interem Milán 2:0 a vedou tabulku o čtyři body před Neapolí, která má pondělní duel na hřišti Fiorentiny k dobru. Na branku obránce Leonarda Bonucciho ze 47. minuty navázal v závěru z pokutového kopu střídající Álvaro Morata. Juventus vyhrál 16 z posledních 17 ligových utkání a prodloužil sérii bez inkasované branky na osm zápasů.

Juventusu mohl poslat do vedení už v páté minutě bývalý hráč Interu Hernanes, jeho pokus ale skončil na břevnu. Na gól si fanoušci v Turíně počkali do začátku druhého poločasu, kdy ve vápně chyboval milánský obránce D'Ambrosio. Odhlavičkoval míč přímo k Bonuccimu a ten zaznamenal svou druhou trefu v sezoně.

Zdálo se, že italský obránce bude jediným střelcem zápasu, v závěru ale fauloval Moratu ve vápně Miranda. Právě Morata se ujal exekuce pokutového kopu a pojistil domácím tři body.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Palermo - Boloňa 0:0, Carpi - Bergamo 1:1 (75. Verdi z pen. - 52. Kurtič), Chievo - FC Janov 1:0 (51. Castro), Sampdoria Janov - Frosinone 2:0 (44. Fernando, 69. Quagliarella), Udine - Hellas Verona 2:0 (31. Agyemang-Badu, 56. Théréau), Juventus Turín - Inter Milán 2:0 (47. Bonucci, 84. Morata z pen.).