Messi přiblížil Barcelonu postupu, Juventus remizoval s Bayernem

Smutný Čech poprvé inkasoval od Messiho, Barcelona nakročila k postupu
V úvodním duelu osmifinále milionářské soutěže na něj totiž v závěru dvakrát vyzrál kanonýr Barcelony Lionel Messi a katalánský klub si veze do odvety slibné vítězství 2:0.
Argentinská hvězda tak vůbec poprvé překonala českého gólmana Petra Čecha, a to v sedmém zápase, který proti němu odehrála.
Barcelona měla od začátku územní převahu, ale Arsenal velmi dobře bránil a vyrážel do nebezpečných protiútoků.
Blízko gólu byl Oxlade-Chamberlain, v dobré pozici však nezvedl míč a trefil jen ležícího brankáře Ter Stegena.
23. 2. 2016 22:34
Barcelona díky dvěma gólům Lionela Messiho porazila v osmifinále fotbalové Ligy mistrů Arsenal 2:0 a před domácím zápasem má blízko k postupu. Ve druhém dnešním utkání prohrával Juventus s Bayernem už 0:2, ale nakonec vybojoval remízu 2:2.

Praha - Arsenal s Petrem Čechem se v osmifinále Ligy mistrů proti favorizované Barceloně dlouho držel a několikrát mohl jít do vedení. Jenže Katalánci postupně zvyšovali tlak a udeřili. Výhru 2:0 zařídil svými góly hvězdný Lionel Messi, který protrhl střelecké trápení proti Čechovi. Ve druhém utkání domácí Juventus vybojoval remízu 2:2 s mnichovským Bayernem, přestože prohrával o dvě branky.

Zápas Arsenal - Barcelona jsme sledovali v podrobné online reportáži ZDE.

Vysoký presink na Barcelonu platil

Fanoušci po celém světě s prvním poločasem určitě spokojení nebyli. Arséne Wenger připravil výbornou strategii. Vysoký presink kompaktního bloku domácích dělal barcelonské kombinaci velké problémy a fotbal se v první půli hrál hlavně uprostřed hřiště.

Jindy bezchybný katalánský stroj se ke své kombinační hře nedostal a první tutovku měl na kopačce domácí Alex Oxlade-Chamberlain, jenž ale ve stoprocentní šanci selhal, když zakončil do náruče už ležícího ter Stegena.

Na druhé straně se v největší příležitosti zjevil Luis Suárez. V nastaveném čase prvního dějství vyslal Busquets přesnou křižnou přihrávku na Daniho Alvese. Brazilský krajní obránce z první chráničem odcentroval a Suárez z bezprostřední blízkosti hlavou netrefil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Messi se proti Čechovi dočkal

Druhý poločas začal ve větším tempu a fotbal se nestrannému divákovi musel líbit. Útoky se valily na oba brankáře a tempo gradovalo. Arsenal se nadechoval k náporu, ale přišel jeden brejk a skončilo kouzlo Petra Čecha proti Lionelu Messimu.

Suárez udržel dvacet minut před koncem na polovině dlouhou přihrávku proti přesile. Vyslal Neymara, jenž potáhl míč po křídle a výbornou finální přihrávkou vyzval Messiho, aby konečně pokořil Čecha. Argentinec zachoval klid, položil si brankáře i obránce a chladnokrevně rozvlnil síť.

Druhá branka přišla necelých deset minut před koncem po obrovské chybě kapitána domácích Mertesackera. Messi si narazil míč o německého stopera a střídajícímu Flaminimu už nezbývalo, než zatáhnout za ruční brzdu. K penaltě se postavil sám faulovaný a tvrdou přízemní střelou k pravé tyči Čechovy branky upravil na konečných 2:0.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Arsenal - Barcelona 0:2 (0:0)

Branky: 71. a 83. z pen. Messi. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Göcek, Simsek (všichni Tur.).

Arsenal: Čech - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Ramsey, Coquelin (82. Flamini) - Oxlade-Chamberlain (50. Walcott), Özil, Sánchez - Giroud (72. Welbeck). Trenér: Wenger.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitič, Busquets, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

Juventus Turín - Bayern Mnichov 2:2 (0:1)

Branky: 63. Dybala, 76. Sturaro - 44. Müller, 55. Robben. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child - Oliver, Pawson (všichni Angl.).

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra - Cuadrado, Khedira (69. Sturaro), Marchisio (46. Hernanes), Pogba - Mandžukič, Dybala (75. Morata). Trenér: Allegri.

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat (74. Benatia) - Vidal - Robben, Müller, Thiago, Costa (84. Ribéry) - Lewandowski. Trenér: Guardiola.